reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.4 Euro NCAP

Volkswagen ID.4 çarpışma testi sonuçları; güvenlikte hatasız sınav [Video]

Markasının yeni dönem elektrikli otomobil devriminde öncülerden olan Volkswagen ID.4, Euro NCAP sonuçlarıyla potansiyel alıcıları mutlu edecek.

Marka tarihinin ilk elektrikli SUV modeli olarak lanse edilen ID.4 için resmi sokak macerası geçtiğimiz ay içerisinde başladı. Almanya’da ilk sahiplerine teslim edilen model teknik nitelik ve tasarım dinamikleriyle, oluşumu devam eden ID ailesi için önemli bilgiler veriyor. Kısa süre içerisinde daha kapsamlı olarak pazarlardaki yerini alacak olan ID.4, Euro NCAP cephesinden gelen çarpışma testi sonuçlarıyla da yüzleri güldürecek. ID.3 sonrası beş yıldıza layık görülen ikinci isim olan ID.4, güvenlik asistanlarının yanında gövde sağlamlığı dereceleriyle de dikkat çekiyor.


Volkswagen ID.4 detaylı çarpışma testi sonuçları

Çarpışma testi sonuçlarında küçük SUV sınıfı içerinde değerlendirilen Volkswagen ID.4, standart paketiyle ortalamada beş yıldızla karşımıza çıkıyor. Bu iki yıldızın detaylarına indiğimizde ise otomobilin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 93, çocuk korumasında yüzde 89, yaya korumasında yüzde 76 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 85 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz. ID.4 ile ilgili merak ettiğiniz detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.