reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Scala

Skoda Scala detaylı çarpışma testi sonuçlarıyla göz dağı verdi [Video]

2019 model yılıyla değerlendirilen Skoda Scala, Euro NCAP tarafından açıklanan çarpışma testi sonuçlarında üst seviye performans sergiledi.

Volkswagen Golf‘ün en büyük rakibi olma iddiasıyla geçtiğimiz kasım ayında tanıtılan Skoda Scala kullanıcıların dikkattini çekmeyi başardı. Sahip olduğu karakteristik tasarım detayları ve kendisini ayıran parçalarla bu iddiasını destekleyen otomobil için önemli bir madde daha geride kalıyor. Tanıtıldığı ilk günden itibaren elektronik destekleriyle güvenlik konusunda da hiçbir eksik yanı bulunmadığı vurgulanan Scala, Euro NCAP çarpışma testi sonuçlarıyla bu iddiasını destekliyor. Dört farklı kategoride gerçekleştirilen testlerde standart donanım seviyesi için yüzde 76‘nın altında başarı oranına rastlanmadı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Scala Euro NCAP detaylı sonuçları

Euro NCAP’in resmi kaynakları üzerinden paylaştığı sonuçların başlığında ilk olarak aracın beş yıldıza layık görüldüğüne vurgu yapılıyor. Maddelerin detaylarına indiğimizde ise Model 3’ün; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 97, çocuk korumasında yüzde 87, yaya korumasında yüzde 81 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 74 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz. Skola Scala’da da; şeritte tutma asistanı, otonom acil frenleme, ön bölge çarpışma asistanı, elektronik şasi denge kontrolü, adaptif hız sabitleyici ve park asistanı gibi tüm güncel parçaların gerek standart gerekse opsiyonel olarak sunulduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Aynı dönem içerisinde açıklanan Tesla Model 3 sonuçlarının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.