reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Scala

Skoda Scala ve Kamiq için yeni benzinli motor seçeneği

Açıklanan yeni versiyonla birlikte donanımın yanında motor seçenekleriyle de zenginleşecen Skoda Scala ve Kamiq, önümüzdeki yılı hareketli geçirecek.

Geçtiğimiz yılın grup içerisindeki önemli modellerinden olan Skoda Scala ve Kamiq, seçenek konusunda kısa sürede eli güçlendirilenler arasındaki yerini de aldı. Çekyalı üreticinin kısa süre önce versiyon anlamında zenginleştirdiği iki model yeni yıla yeni motor seçenekleriyle merhaba diyecek. Standart olarak 6 ileri manuel şanzımanla ürün gamına dahil edilecek olan 1,5 litrelik TSI motor, Volkswagen grubunun diğer üyelerinden de bildiğimiz ve dinamikleriyle bizi şaşırtmayacak özellikleri de beraberinde getiriyor. Yine standart olarak silindir kapatma teknolojisinin (ACT) de sunulduğu motorun ekonomi konusunda da beklentileri karşılayacağını söylemek mümkün.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda Scala ve Kamiq yeni seçenekle ekonomi vadediyor

150 PS güç ve 250 Nm tork değerleriyle kullanıcılara hizmet edecek olan makinede isteyenler ek ücret karşılığında 7 ileri çift kavrama şanzımanı da kombinasyona dahil edebiliyor. Dört silindirli yapıda olan motorun ACT ile birlikte iki silindirini kapattığı çalışma prensibiyle birlikte Skoda’nın paylaştığı tüketim verileri 5,4 litre ile 6,7 litre aralığında değişiklik gösteriyor. Scala ve Kamiq’in bu motor ile birlikte karbon salınım değeri ise kilometrede 112 ile 152 gram aralığında. Araçların süspansiyon yüksekliklerinde artışı beraberinde getiren Şasi Kontrol Sistemi’nin de yer aldığı listede elektronik destek asistanları da yine bildiklerimiz üzerine şekillenecek.

İlginizi çekebilir

Octavia çarpışma testi