reklamı kapat

POPÜLER

2020 Skoda Rapid

Modern tasarımla güçlenen yönler; 2020 Skoda Rapid tanıtıldı!

Rusya başta olmak üzere sınırlı birkaç pazara sunulacak olan 2020 Skoda Rapid, modern dokunuşlarla çok daha cazip hale geldi.

Bir süredir ipuçları üzerinden değerlendirmesini yaptığımız 2020 Skoda Rapid, resmi kaynakların örtüleri kaldırmasıyla birlikte yüzünü nihayet gösterdi. Volkswagen Jetta örneğinde olduğu gibi Türkiye olmak üzere Avrupa pazarındaki pek çok pazara veda eden Rapid, yenilenen noktalarıyla markanın güncel nimetlerinin pek çoğuna sahip oluyor. Özellikle tasarım noktasında hiçbir modern eksiklik hissettirmeyecek olan yeni modelde kokpit tasarımı için de aynı şeyleri rahatlıkla söyleyebiliriz. Öncelikli olarak Rusya’da satışa sunulacak olan Rapid’in Hindistan ve Çin gibi pazarlarda da kullanıcılarla buluşacağını da belirtmeden geçmeyelim.

2020 Skoda Rapid teknik özellikleri

Yeni bir jenerasyondan ziyade makyaj olarak nitelendirilen değişimleri beraberinde getiren Rapid’de hissiyat olaraksa daha güçlü değişimler öne çıkıyor. Tasarım noktasında aracı incelediğimiz yanilenen LED ışıklandırma grubu ve tampon başta olmak üzere pek çok noktanın Scala ile benzerliği göze çarpıyor. Nitekim arka tarafa gelen “Skoda” yazısı ve LED stop tasarımı da yine Çekyalı üreticinin güncel formüllerinin başında geliyor. Kokpit bölümünde de dış tarafı tamamlayıcı dokunuşların varlığından söz edebiliriz. Opsiyonel olarak 8 inçe kadar yükseltilebilen multimedya ekranla birlikte başlayan değişimde konsoldaki ufak değişimler de hissediliyor. Kullanıcıların deneyim konusunda hissedeceği destekler ise ısıtmalı direksiyon ve ön cam olarak özellikle sunulacağı pazarlar düşünüldüğünde oldukça önemli. Ön bölge asistanı, otonom . acil frenleme, hız sabitleyici ve diğer sürücü destek sistemleri de yine Rapid’in elini güçlendirenler arasında yer alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son olarak yeni modelin kaputunun altından bahsedelim. Burada herhangi bir değişime gitmeyen Skoda, 1,6 litrelik atmosferik ve 1,4 litrelik turbo ile yola devam ediyor. Atmosferikte sırasıyla 90 ve 110 PS‘lik versiyonlarla sunulan Rapid’in turbo motorunda ise 125 PS‘lik güç değerini elde etmek mümkün olacak. Şanzıman ayağında ise 5 ileri manuel ile 6 ileri otomatiğin listede olduğunu görüyoruz. Üretimi Rusya’da yer alan tesislerde gerçekleştirilecek olan makyajlı Rapid’in yaklaşık 13.000 dolarlık başlangıç fiyatıyla piyasaya sunulacak.

İlginizi çekebilir

2019 Skoda Kamiq