reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Rapid

Volkswagen Golf yeni rakibine kavuşuyor; Skoda Rapid evriminden ilk detay geldi!

Yıl sonunda tanıtılmasını beklediğimiz ve Skoda Rapid yerine geçecek hatcback model, tasarım detaylarından ipuçları göndermeye başladı.

Son dönemlerde SUV modelleri üzerinden gündeme gelen Skoda, Paris Otomobil Fuarı’nda işin içerisine RS logosunu da dahil etti. Performans meraklılarının ilgisini çekmeyi amaçlayan Çek üreticinin bizim cephemizden bu yılki asıl hamlesiniyse henüz görme şansına erişemedik. Uzun yıllardır C segment hatcback ligi için geri planda kalmayı tercih eden Skoda, sıkı LOG takipçilerinin anımsayabileceği gibi geçtiğimiz temmuz ayında çok önemli bir duyuru gerçekleştirdi. Bu duyuruyla birlikte, Rapid’in elden geçirilerek Volkswagen Golf‘e rakip olabilecek niteliklerde yeni bir modelin hazırlığı içerisinde olunduğunu öğrendik. Bahsi geçen bu modeli önümüzdeki yıl itibarıyla kullanıcılarla buluşturma amacında olan Skoda, aradan geçen zaman diliminin ardından ilk resmi ipucunu da bugün itibarıyla gönderdi. Şimdilik sadece tahminler üzerinden değerlendirebileceğimi otomobilin, Paris’teki bir katılımcıya selam gönderme ihtimali de oldukça yüksek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tasarımın peşinde

Meraklılarının ufak bir ihtimal de olsa Paris Otomobil Fuarı’nda görmeyi beklediği bu modelle ilgili istenilenin elde edildiğini söylemek şimdilik pek mümkün değil. Lakin Vision RS adıyla tanıtımı gerçekleştirilen hibrit tabanlı modelin bu bağlamda şimşekleri üzerine çektiğini de belirtmeden geçemiyoruz. Pek çok kişiye göre kısa süre içerisinde tanıtılacak olan model, geçtiğimiz hafta gördüğümüz bu konseptin seri üretim versiyonu olacak. Şu aşamada henüz adını dahi bilmediğimiz bu gizemli oyuncuyla ilgili karşımıza çıkan tek karelik görselde, satışta olan modellerden farklı yapıya sahip far grubu ve entegre spoiler gibi noktalar ön plana çıkıyor. Altyapı olarak, rakip gösterildiği Golf ile kardeş konumunda olan otomobilin tasarım elementlerinin Vision RS üzerinden aktarılma ihtimali şimdiden heyecanlanmamıza neden oluyor. Hibrit de dahil olmak üzere oldukça zengin motor seçeneklerini barındırmasını beklediğimiz araçla ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.