reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Rapid için yolun sonu; yeni otomobilin ismi belli oldu

Kısa süre içerisinde tanıtılması beklenen otomobiliyle ilgili ilk duyuruyu yapan Skoda, Rapid’e resmen veda etmeye hazırlanıyor.

Son birkaç aydır Skoda cephesinin yeni bir proje hazırlığında olduğunu biliyoruz. Marka kaynaklarının; “Tamamen değişerek Volkswagen Golf’e rakip olacak.” açıklamasıyla Rapid modeli üzerinden şekillendirmeye başladığı bu süreçte ilk resmi ipucunu kısa süre önce tek karelik bir görsel üzerinden aldık. Lakin Skoda’nın o dönem bizlerle paylaştığı bilgiler, Rapid’in devamlılığıyla ilgili soruları tam olarak cevaplamamakla birlikte birtakım şüpheleri de beraberinde getirmişti. Nitekim bugün yapılan açıklamayla birlikte şüphelerimizin ne denli doğru olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Resmi kaynaklardan gelen parçalar baktığımızda Skoda Rapid isminin tamamen ortadan kaldırıldığını ve yeni modele “Scala” adıyla sesleneceğimizi öğrenmiş bulunuyoruz. “Merdiven” veya yeni basamak şeklinde çevirebileceğimiz bu isim, markası için önemli bir hamle olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Beklentiler yüksek

Markanın üst düzey isimlerinden Bernhard Maier‘in açıklamalarıyla geleceği netleşen Skoda Scala, beraberinde büyük beklentileri de getiriyor. Araç için; “Scala ile birlikte Skoda’nın kompakt sınıfın macerasında yepyeni bir bölüme geçiyoruz. Burada, teknolojileri ve diğer yardımcı parçalarıyla tamamen farklı ve yeni bir otomobilden bahsediyoruz. Sınıfında da tasarım ve güvenlik açısından standartlara cevap verebilme durumunu söz konusu.” diyen Maier’e göre bu otomobil bu sınıf için Skoda’nın en iyi şanslarından birisi olacak. Volkswagen Golf’ün yanı sıra Ford Focus ve Honda Civic gibi çok ciddi pazar payına sahip rakiplerle yüz yüze gelecek olan Scala’nın Vision RS konseptinden detaylar almasını bekliyoruz. Önümüzdeki yıl itibarıyla asfalta inecek olan otomobille ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olmaya devam edecek.