reklamı kapat

POPÜLER

Merakla beklenen Skoda Scala ilk kez karşımızda!

2019 itibarıyla rekabete dahil olması planlanan Skoda Scala, ilk kez paylaşılan kamuflajlı görüntüleriyle yapısıyla ilgili mesajlar vermeye başladı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde yayınlanan bilgiler üzerinden adını öğrendiğimiz Skoda Scala ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Rapid‘in yerini alarak Volkswagen Golf ve diğer önemli isimlerin yer aldığı sınıfta rekabete dahil edileceğini bildiğimiz modelin tasarımıyla ilgili de artık elimizde net detaylar belirmeye başladı. Resmi kaynakların gönderdiği yeni fotoğraflarla birlikte ilk kez çizgileriyle ilgili aklımızda fikirleri oluşmaya başlayan otomobilde, Vision RS konseptinden izlerin ipuçları gizli. Yoğun kamuflajlı olmasına rağmen LED gündüz faları ve gövdesindeki çizgilerle bunu hissettiren Scala’dan önemli özellik bilgilerinin de elimizde olduğunu söyleyebiliriz.

Gelen ilk bilgiler

Scala hakkında paylaşılan bilgiler içersinde ilk olarak aracı kafamızda netleştirecek ebatlardan başlamak istiyoruz. Baktığımızda 4.362 milimetre uzunluğa, 1.793 genişliğe, 2.649 aks mesafesine ve 1.471 milimetre yüksekliğe sahip bir otomobilin karşımıza çıkacağını görüyoruz. Uzunluk ve genişlik olarak Volkswagen Golf’ün biraz gerisinde kalan Scala’nın aks mesafesi ve yükseklik konusunda ise daha iyi değerler sunduğunu kenara not etmekte fayda var. Bagaj hacmi konusunda 467 litre gibi bir rakamın telaffuz edildiği otomobil, bunun resmi tanıtımda da dile getirilmesiyle birlikte sınıfının en iyisi olarak zirveye yerleşecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Scala’nın motor bölümüyle ilgili netleşen detaylar söz konusu. Toplamda beş farklı opsiyonla tercih edilebilecek olan modelde; benzin, dizel ve sıkıştırılmış doğalgaz gibi çeşitler sunulacak. Tamamı turbo beslemeli olacak motorların giriş seviyesini 1.0 litrelik üç silindirli ünite üstlenecek. Beygir gücü konusunda ise en tepe noktayı 150 PS’lik üretimiyle 1,5 litrelik TSI üstleniyor. Henüz kokpitiyle ilgili bir fotoğrafın paylaşılmadığı Scala’da 10,25 inç’lik ebatıyla ailenin diğer üyelerinde gördüğümüz multimedya ekran ve desteklerin sunulması da netlik kazanmış durumda. Önümüzdeki yılın ilk yarısı içerisinde üretim bandına çıkacak olan modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.