reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’dan katlanabilir ekranlı tablet geliyor

Gelecekte katlanabilir ekranlı telefonlar kadar katlanabilir ekranlı tabletleri de göreceğiz. Uzun zamandır katlanabilir ekranlı telefonu Samsung Galaxy F üzerindeki çalışmalarını sürdüren Samsung’un bu kez katlanabilir ekranlı tablet hazırlığı içinde olduğu ortaya çıktı.

Samsung’un aldığı patente göre katlanabilir ekranlı tablet geleneksel bir tablet gibi kullanılabiliyor. Bununla birlikte, bir kullanıcı tablet ekranının sadece bir yarısını kullanmak isterse, ekranı tek bir yönde katlayabiliyor. Ekran kapatıldığında arayüz otomatik olarak akıllı telefona geçiş yapıyor. Diğer taraftan kapatıldığında ise telefonun ekranı korunmuş oluyor ve kullanıcılar cihazı kolayca ceplerine yerleştirebiliyor. Katlanabilir tasarımın getirdiği kısıtlamalar nedeniyle, Samsung’un konsepti, panelin gerekli bileşenlerini barındıran ekranın her iki tarafında iki adet çerçeve benzeri kulp kullanıyor. Tabletin satış fiyatına dair bir dedikodu bulunmasa da katlanabilir ekranlı tabletin yüksek fiyattan satışa sunulacağını söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar da geliyor

Dizüstü bilgisayarlar için yeni bir form faktörü geliştirdiğini belirten firma, katlanabilir ekran sayesinde çok daha kompakt modeller karşımıza çıkaracak gibi görünüyor. Henüz teknik detayları ya da nasıl göründüğü belli olmayan modelde AMOLED ekranın kullanılması bekleniyor.

Samsung Galaxy F için de gerim sayım başladı

Teknoloji dünyası tarafından dört gözle beklenen Galaxy F’in telefon olarak kullanıldığında 4,6 inç ekrana, tablet olarak kullanıldığında 7,3 inç ekrana sahip olacağı ifade ediliyor. Telefondan tablete geçişin ekranın açılmasıyla gerçekleşeceği dile getiriliyor. Galaxy F’de Gorilla Glass ekran korumasının ise yer alması beklenmiyor. Samsung’un bunun yerine Sumitomo Chemical tarafından üretilen şeffaf bir poliimid kullanacağı ifade ediliyor. Gorilla Glass’tan daha esnek olduğu için katlanabilir ekranlı telefonda bu malzemenin kullanılacağı söyleniyor. Daha önceden 1.850 dolardan satışa sunulacağı iddia edilen katlanabilir ekranlı telefon yeni bilgilere göre 2.000 dolardan piyasaya sunulacak.

Video

Katlanabilir ekranlı telefonlar işte böyle bir deneyim sunuyor