reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy F

Katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy F için beklenmedik gelişme

Samsung CEO’su DJ Koh, geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada katlanabilir ekranlı modelin kasım ayında tanıtılabileceğini belirtmişti. Koh’un yapmış olduğu bu açıklamanın ardından Samsung Galaxy F ile ilgili yeni bir detay ortaya çıktı.

Şirketin önümüzdeki ay katlanabilir ekranlı telefonunu görücüye çıkarması beklenmiyor. Samsung’un bunun yerine 7 Kasım’da gerçekleşecek Samsung Geliştirici Konferansı’nda telefonun bazı özelliklerini açıklayacağı konuşuluyor. Teknoloji dünyası tarafından dört gözle beklenen Samsung Galaxy F’in telefon olarak kullanıldığında 4,6 inç ekrana, tablet olarak kullanıldığında 7,3 inç ekrana sahip olacağı ifade ediliyor. Telefondan tablete geçişin ekranın açılmasıyla gerçekleşeceği dile getiriliyor. Samsung Galaxy F’de Gorilla Glass ekran korumasının ise yer alması beklenmiyor. Samsung’un bunun yerine Sumitomo Chemical tarafından üretilen şeffaf bir poliimid kullanacağı ifade ediliyor. Gorilla Glass’tan daha esnek olduğu için katlanabilir ekranlı telefonda bu malzemenin kullanılacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir ekranlı Samsung telefonun satış fiyatı ne olacak?

Daha önceden 1.850 dolardan satışa sunulacağı iddia edilen katlanabilir ekranlı telefon yeni bilgilere göre 2.000 dolardan piyasaya sunulacak. Telefonun fiyatı 2.000 dolar olması durumunda Samsung Galaxy F’in her kesime hitap etmeyeceğini söylemek istiyoruz. Niş bir kitleye hitap etmesini beklediğimiz Samsung Galaxy F, yepyeni bir kategori altında tanıtılması bekleniyor.

Daha önce ortaya çıkan bilgilerde Samsung Galaxy F’in sınırlı sayıda üretileceği belirtilmişti. Bir süre önce internete sızan açıklamada telefonun özel bir model olacağı ve yalnızca 100 bin adet üretileceği ifade edilmişti. 2012 yılından beri iddialar yapılan telefonun 4K çözünürlük sunan katlanabilir ekranla birlikte geleceği belirtiliyor.

Video

Katlanabilir ekranlı telefonlar işte böyle bir deneyim sunuyor