reklamı kapat

POPÜLER

samsung
samsung

Katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy F için geri sayım başladı

Samsung Mobile’ın Twitter hesabında Samsung’un merakla beklenen katlanabilir ekranlı telefonuyla ilgili ipucu ortaya çıktı.

Paylaşılan Samsung logosuna bakıldığında S harfi üzerinde katlama efekti göze çarpıyor. Bu ay San Franciso’da gerçekleşecek Samsung Geliştirici Konferansı’nda tanıtılacak telefonun önümüzdeki yılın başında satışa sunulacağı belirtiliyor. Galaxy F olarak adlandırılması beklenen telefon şu anda SM-F900U kod adıyla anılıyor. Dört gözle beklenen Galaxy F’de 7,29 inçlik OLED ekranın kullanılması bekleniyor. Telefonun katlandığında 4,6 inçlik OLED ekrana dönüşeceği ifade ediliyor. Pil kapasitesi 3.000 mAh olan telefonda 512 GB’lık hafızanın kullanılması bekleniyor. Galaxy F’de Gorilla Glass ekran korumasının ise yer alması beklenmiyor. Samsung’un bunun yerine Sumitomo Chemical tarafından üretilen şeffaf bir poliimid kullanacağı ifade ediliyor. Gorilla Glass’tan daha esnek olduğu için katlanabilir ekranlı telefonda bu malzemenin kullanılacağı söyleniyor. Piyasadaki akıllı telefonlardan çok daha kalın olacağı dile getirilen telefonun aylık 100 bin birim üretileceği dile getiriliyor.

Bu ay üretime geçecek Galaxy F’in önümüzdeki yılın şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması konuşuluyor. Huawei’nin katlanabilir ekranlı telefonunun satış fiyatına dair dedikodu henüz bulunmasa da telefonun astronomik rakamdan satışa sunulacağını şimdiden söyleyebiliriz. Bu arada unutmadan söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy F’in satış fiyatı ne olacak?

Samsung Galaxy F’in 1.800 dolardan piyasaya sunulacağı iddia ediliyor.  Farklı kaynaklar ise telefonun fiyatının 2.000 dolar olacağını söylüyor. Galaxy F’in fiyatının yüksek bir fiyattan satışa sunulması durumunda telefonun her kesime hitap etmeyeceğini söyleyelim. Niş bir kitleye hitap etmesini beklediğimiz Samsung Galaxy F, yepyeni bir kategori altında tanıtılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

En yeni Surface Pro modeli