reklamı kapat

POPÜLER

Nissan

Nissan Türkiye’den çok önemli başarı

Nissan, binek araçlarda pazar payı ve marka sıralamasında Ekim ayını 2. tamamladı. Binek araçlarda yüzde 9,5 Pazar payı elde eden Nissan, Qashqai, X-Trail, Juke, Micra modelleri kendi segmentlerinde en çok satılan ürünler oldu.

Sınıfının öncüsü ve lideri kompakt SUV modeli Qashqai, ekim ayında tüm pazarda en çok satan 4. model oldu. Nissan’ın vazgeçilmez şehir otomobili Micra, B-Hatchback segmentindeki liderliğine ek olarak tüm segmentlerde en çok satan 9. model oldu. Nissan’ın D-SUV modeli X-Trail ve B-SUV modeli Juke da kendi segmentlerinin en çok satan modelleri oldu.

Nissan’ın ekim ayı performansını değerlendiren Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök; “Elde ettiğimiz başarıda, müşterilerimize en iyi ürünü en ideal koşullarda sunma çabamızın, onların ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte hazırladığımız yüzde 0 finansman kampanyasının etkisi yüksek. Özellikle SUV segmentindeki liderliğimizi perçinleyen bu başarı, müşterilerimizin bize ve ürünlerimize olan güveninin bir göstergesi. Önümüzdeki iki ayda da ÖTV ve KDV indirimlerini tamamıyla fiyatlarımıza yansıtarak ve müşterilerimize en ideal koşulları sunarak tüketici faydasını en üst seviyede tutacağız.” dedi.

Nissan’dan ekim ayında büyük başarı

Ekim ayında toplam otomobil pazarında 1652 adetlik satışla yüzde 7,7 pay elde eden Nissan Türkiye, bu alanda da bu zamana kadarki en yüksek pazar payını elde ederek, marka sıralamasında 5. sırada yer aldı.

İlginizi çekebilir

Nissan Navara Dark Sky