reklamı kapat

POPÜLER

Tüm zamanların rekoru; Nissan Türkiye’den önemli başarı

Özellikle Qashqai ve X-Trail’in elde ettiği satış verileriyle birlikte Nissan merkezli olarak tüm zamanların en iyi rakamları yakalandı.

Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin geçtiğimiz günlerde açıkladığı satış rakamlarınım ardından, listenin üst sıralarında yer alan markalardan da detay almaya başlıyoruz. Bu konuda elini açan ilk isimlerden birisi olan Nissan Türkiye tarafından açıklanan verilere baktığımızda, markanın Ekim ayındaki yüzde 7,7 pazar payını Kasım’da yüzde 8,2’ye çıkararak tüm zamanların rekorunu kırdığını görüyoruz. Japonya merkezli üretici aynı zamanda SUV pazarında da pazar payını yüzde 29’a çıkararak liderliğini pekiştirdi. Binek araçlarda 4 bin 557 adetlik satış performansı gösteren Türkiye bölümü, buradaki pazar payını yüzde 9,8’e çıkarırken marka sıralamasında 3. Sırada yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her 3 SUV’den biri Nissan

Türkiye’deki 25. yılını kutlamakta olan Nissan’ın Qashqai ve X-Trail modelleri, kendi segmentinde kasım ayının en çok satan modelleri oldu. Türkiye’de segmentte kasım ayı bazlı olarak 14.088 araç satıldığını da ayrı bir parantez içerisinde belirtmekte fayda var. Detaylara indiğimizde X-Trail’in, kendi segmentinde yüzde 70 pazar payı elde ederek tüm segmentlerde en çok satan 7. model olduğunu görüyoruz. Qashqai ise, Kasım ayında tüm pazarda en çok satan 4. model olarak karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Markasının performansını değerlendiren Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, “Kasım ayında satılan 10 binek araçtan biri, SUV segmentinde ise satılan 3 araçtan biri NISSAN. Elde ettiğimiz pazar payı Türkiye’deki 25 yıllık tarihimizin en yüksek oranı. Geçen ayı da rekor ile tamamlamıştık ve bu ay rekorumuzu tazeledik. Yılın ilk 10 ayında 9.3 milyonluk satış performansıyla dünyanın en çok satan otomotiv grubunun bir parçası olarak, Türkiye’de de başarılı işlere imza atıyoruz. ÖTV ve KDV indirimlerinin tümünü müşterilerimize yansıtıyoruz. Buna ek olarak sıfır faizli 70 bin liraya varan finansman desteği ve diğer kampanyalarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına karşılık veriyoruz. Ekim ayının ardından Kasım ayında da elde ettiğimiz pazar payı ile görüyoruz ki, yaptığımız kampanyalar ve ürünlerimiz müşterilerimiz tarafından çok fazla beğeniliyor. Bugüne dek sürdürdüğümüz anlaşıyı Aralık ayı boyunca sürdürecek ve müşterilerimize en ideal koşulları sunarak tüketici faydasını en üst seviyede tutacağız.” dedi.

İlgili video

Nissan Titan