reklamı kapat

POPÜLER

apple

Apple’dan uygun fiyata USB-C – Lightning kablosu arayanların ilgisini çekecek haber

Apple’ın MFi lisans programı, üçüncü taraf üreticilerinin iPhone için Apple sertifikalı aksesuarlar üretmelerine olanak tanıyor. Bunlar, şarj cihazları ve kablolar gibi popüler aksesuarları içeriyor.

Geçtiğimiz hafta Apple, MFi programına üye şirketlerin hem şarj hem de senkronizasyon için bir USB-C-Lightning kablosu üretmelerine izin vereceğini belirtti. Apple, bu kablonun Apple tarafından C94 numaralı parça ile üretilen yeni bir Ligtning bağlantısını içermesini talep ediyor.

MacRumors tarafından paylaşılan belgelere göre Apple, bu bileşeni 6 hafta nakliye süresine sahip olan 2,88 dolar karşılığında sunuyor. MFi lisans programı üçüncü parti üreticilerinin daha ucuz iPhone aksesuarları üretmelerine izin verse de, bu aksesuarlar Apple’ın kendi performans standartlarını karşılayacak şekilde onaylanmıştır. C94 bileşeni için yukarıda belirtilen 6 haftalık teslimat süresi olması sebebiyle USB-C Ligthning kablosunun en erken şubat ayında satışa sunulması bekleniyor. Anker, Aukey, Belkin ve Incipio gibi şirketlerin USB-C-Lightning kablosu hazırlığı içinde olduğunu belirtelim.

Lightning konnektörüne sahip iPhone, iPad veya iPod’unuzu eşzamanlamak ve şarj etmek için USB-C veya Thunderbolt 3 (USB-C) özellikli Mac’inize bağlayabilirsiniz. Bu kabloyu, iOS aygıtınızı şarj etmek için Apple 29 W, 30 W, 61 W veya 87 W USB-C güç adaptörüyle de kullanmak mümkün. iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR veya belirli iPad Pro modellerinde bu kablonun hızlı şarj desteği sunduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

USB-C-Ligtning kablonun Türkiye fiyatı ne kadar?

Apple imzalı USB-C- Ligtning kablosunun Türkiye fiyatı ise 149 TL.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni ürünlerinden MacBook Air