reklamı kapat

POPÜLER

Apple 5G iPhone

İlk 5G iPhone hakkında dikkat çeken açıklama

Teknoloji devi Apple, 5G teknolojisine geçme konusunda acele etmeyecek gibi görünüyor. Son açıklamalar ilk 5G iPhone modeli için tarihi veriyor.

Teknoloji devi Apple için sektördeki yenilikçi yapısı gün geçtikçe azalıyor deniyor. Yeni teknolojilere geçme konusunda yavaş kaldığı söylenen firma, bu eleştirileri 5G döneminde de alacak gibi görünüyor. Çünkü firmanın ilk 5G iPhone modelini 2020’den önce satışa sunmayacağı belirtiliyor. Ancak burada Apple mantıklı düşünüyor. Çünkü henüz hiçbir ülkede tam olarak 5G altyapısı kurulmuş değil. Yani 2019’da 5G destekli telefonlar çıksa bile kullanılacak altyapı pek fazla olacak gibi görünmüyor. Samsung’un bile 5G destekli Galaxy S10 modelini 2019’un sonlarına doğru satışa çıkaracağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla Apple bu altyapıda işlemci devi Intel’in 5G modemlerini kullanmayı düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlk 5G iPhone modeli 2020’de karşımıza çıkacak

5G konusunda en çok çalışan isimlerin başında LG geliyor. 2018 sonunda mobil tarafta 400 milyon dolar zarara ulaşacak dev isim, hatırlarsınız çıkış yolunu 5G akıllı telefon modellerinde görüyor. Geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada kendisini 5G akıllı telefon üretecek sayılı üreticilerden birisi olarak gören LG, bu açıdan 2019 için oldukça umutlu görünüyor. 5G telefonların 2019’un ilk çeyreğinde satışlarını artıracağını söyleyen dev isim, diğer modellerdeki satışlarla beraber 2019’da kar edebilir hale gelmeyi umut ediyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni ürünlerinden MacBook Air