reklamı kapat

POPÜLER

5G destekli iPhone

5G destekli iPhone modelleri ne zaman geliyor?

Teknoloji devi Apple, gelecek iPhone modelleriyle 5G dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. İşte bu konu hakkında önemli bilgiler ortaya çıktı.

5G teknolojisi henüz tam olarak hayatımıza girmedi. Ancak akıllı telefon üreticileri daha şimdiden 5G destekli modeller sunuyor. İşte bu firmalar arasına Apple da dahil olacak. Ancak Apple bu konuda çıkışı 2019 değil 2020’de yapacak. Yani 5G destekli iPhone modelleri bu yıl gelmeyecek. Peki bu 2020 yılında çıkacak iPhone’ları geleceğe hangi firmanın modemleri bağlayacak? Sağlam analist Ming-Chi Kuo’ya göre Samsung ve Qualcomm. 5G modem konusunda tek bir üreticiye bağlı kalmayacak Apple, bu sayede hem maliyeti düşürecek hem de tedarik riskini ortadan kaldıracak gibi görünüyor. Bu gayet mantıklı dururken, 5G teknolojisi mevcut altyapıya oranla çok ciddi artışlar getiriyor. Ancak bunun için ülkelerin altyapıyı hızlı şekilde kurması gerekiyor. Henüz çok gelişmiş ülkeler bile isteneni tam olarak sunamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple ile Qualcomm iPhone modelleri üzerinden kavgalı değil miydi?

Evet öyleydi ancak bu kavga geçtiğimiz hafta sona erdi. Konu hakkında sessiz sedasız bir anlaşma sağlandı ve iki şirket de tüm davaları bitirme kararı verdi. Tüm dünya genelindeki davaları kapsayan bu anlaşmanın arkasında Apple’dan Qualcomm’a yapılacak bir ödeme de bulunuyor. Bu ödeme halen gizemini koruyor.

İlginizi Çekebilir

Gizlilik odaklı iPhone reklamı