reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Roadster mesajı; “Siz bunu okurken ben 100 olacağım” [Video]

22 Nisan 2019

Geri sayımın devam ettiği Tesla Roadster için sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar, en az otomobil kadar ilgi çekici.

Noel Baba’nın ansızın bacadan içeriye girip hediyeler bırakarak yaptığı sürprizlerin bir benzerini geçtiğimiz süreçte Elon Musk’tan gördük. Semi’nin etkinliğinde tanıtımı gerçekleştirilen Tesla Roadster, pek çok kişi için arzu nesnesine dönüşmüş durumda. Önümüzdeki yıl itibarıyla asfalta çıkmasını beklediğimiz bu otomobili tasarımı kadar teknik özellikleri de apayrı bir noktada konumlandırıyor. O dönemden açıklanan veriler doğrultusunda 1.000 kilometreye varan menzil değeri ve 400 kilometrelik maksimum sürate erişebilecek olan Roadster için ilk 1.000 örnek “The Founders Series” adıyla 250.000 dolara kullanıcılara ulaşacak. Tarih yaklaşıkça heyecanı da diri tutmak isteyen marka, sosyal medya hesabından yüzünüzde tebessüm yaratacak bir mesajla karşımıza çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Göz açıp kapatıncaya kadar

Kısa bir video eşliğinde yapılan paylaşımda Roadster’ın karşımıza çıkıp, adeta ışık hızıyla uçuşuna tanık oluyoruz. 0’dan 100’e hızlanmasını 1,9 saniye dolaylarında tamamlayabilen otomobil seri üretim otomobilleri arasında zirveye yerişmeye hazırlanıyor. Bu da aynı zamanda Bugatti Veyron Super Sport, Koenigsegg Agera RS ve diğer pek çok hiper otomobilin geride kalacağı anlamına geliyor. “0’dan 100’e çıkması, sizin bu yazıyı okumanızdan daha hızlı” notuyla paylaşılan videoyu izledikten sonra, “Şimdi Uzaklardasın” şarkısını açmak hiç fena bir fikir olmayabilir.

Video