reklamı kapat

POPÜLER

Merakla beklenen Tesla Roadster için ilgi çekici tasarım videosu [İzle]

Önümüzdeki 2 yıllık süre içerisinde asfalta inmesini beklediğimiz Tesla Roadster, tasarımı üzerindeki odak noktalarıyla dikkat çekecek.

2018’in en çok konuşulan isimlerinden birisi olan Tesla Roadster, elektrikli otomobil sınıfına getireceği yenilikle işleri değiştirme iddiasında. Diğer pek çok geleneksel markayı da planlama konusunda bazı değişimlere itecek olan Roadster, konsept versiyonuyla ortaya koyduğu iddiada tüm dünyanın gözünü üzerine çekmeyi başardı. Yeni jenerasyonuyla 0’dan 100 km/s hıza sadece 1,9 saniyede çıkabilecek olan otomobil, üç elektrik motoru ve dört tekerlekten çekişli altyapı üzerine kurulan mimarisi ile 400 km/s hıza erişebilecek nitelikler barındırıyor. Teknik rakamların da ötesinde daha önce markasından görmediğimiz bir tasarım karakterine sahip olan Roadster için karşımıza çıkan video, bu noktalar üzerine biraz daha odaklanmamıza yardımcı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan detaylar

Seri üretim versiyonu için şimdiden bazı teknik rakamların servis edildiği Tesla Roadster’ın, konsept formundan daha az heyecan yaratmayacağını garanti edebiliyoruz. Üzerinde konumlandırılacak 200 kWh’lık batarya paketiyle 1.000 kilometreye kadar menzil sunabilecek olan otomobilin 10.000 Nm gibi teorik bir tork değeri vadediyor olması da ilgi çekici rakamlar arasında. Giriş seviyesinde 50.000 dolarlık rezervasyon ile satın alınabilecek olan Roadster, ilk modellerinin içerisinde bulunduğu seride 250.000 dolarlık etiket fiyatına sahip.