reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Roadster

Yeni çekilen fotoğraflarıyla “sanat eseri” güzelliğinde Tesla Roadster

Yeni jenerasyon Tesla Roadster, teknik detaylarıyla akıllara kazanan bir otomobil konumunda. Ancak otomobilin teknik detayları kadar tasarımı da dikkatleri üzerine çekiyor. İşte bu noktada yayımlanan yeni fotoğraflar otomobile bir kez daha aşık ediyor.

Yeni Tesla Roadster hatırlamak gerekirse 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle ise insan vücuduna zarar verebilecek düzeyde ivmelenme getiriyor. Elon Musk’ın söylendiği kadarıyla satışa çıktığı zaman özel performans paketlerine de sahip olacak araç, şu an ilk prototipiyle Nevada‘da yer alan Gigafactory 1‘de yer alıyor. İşte burada çekilen fotoğraflar, çok kaliteli olmamalarına rağmen kıskandıran güzelliği yeniden karşımıza çıkartıyor. Her açıdan gerçekten çok kışkırtıcı duran otomobil, kırmızı rengiyle adeta canlı görünüyor. Fotoğraflarda otomobil oldukça büyük arka difüzör, jant ve devasa ön fren diskine yakından bakılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tesla Roadster
Tesla Roadster
Tesla Roadster
Tesla Roadster
Tesla Roadster
Tesla Roadster

Yeni Tesla Roadster spor otomobillerini geleceği olarak görülüyor

2020 yılından sonra 250 bin dolara satılacak aracın son dönemde gördüğümüz en heyecan verici otomobil olduğunu tekrardan belirtiyoruz. Birçok milyon dolarlık süper spor otomobilden daha iyi performans veren araç, en iddialı olduğu 0’dan 100km/s hızlanma konusunda ise artık sağlam rakiplere sahip.

Otomobilin tanıtım videosu