reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Roadster Elon Musk

Tesla Roadster için Elon Musk’tan yeni “özel renk” açıklaması

Çıkışı merakla beklenen Tesla Roadster, bugün Elon Musk tarafından yapılan özel renk açıklaması ile gündemde yer alıyor.

Tesla Roadster, biliyorsunuz zaman zaman heyecan uyandıran SpaceX paketiyle gündeme geliyordu. Bildiğimiz kadarıyla SpaceX paketli Roadster‘ın gövdesinde ufak roket motorları bulunuyor ve bu çok büyük merak uyandırıyor. Aracı şimdi karşımıza getiren ise Elon Musk’ın araç için yaptığı “orijinal Roadster gibi yeni Roadster’da da özel renkler olacak” açıklaması oldu. Araç başından beri özellikle yukarıda gördüğünüz kırmızı rengiyle lanse ediliyor. Ancak yeni Roadster‘ın prototip olarak gösterimi yapılan gri ve beyaz renkleri de bulunuyor. Musk’ın açıklaması ile bunlar arasına yenilerinin geleceği netleşiyor fakat şimdilik tam olarak neler sunulacak bilinmiyor. Electrek tarafından hazırlanan aşağıdaki görsel ise aracın farklı diğer renklerde nasıl olacağını karşımıza getiriyor. Burada bizce aşık mavi renk çok güzel duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Roadster için teknik detaylar şöyle

Bilmeyenler için araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2021’de 250 bin dolara satılacak araç, şimdiden birçok kişi tarafından satın alınmış durumda.

İlgili Video