reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tesla Roadster Elon Musk

Tesla Roadster ertelendi; “Semi” ve “Cybertruck” için açıklama geldi

Çıkışı merakla beklenen Tesla Roadster, bugün Elon Musk tarafından doğrulandığı üzere ertelendi. Model için biraz daha beklenecek.

Advertisement

Tesla Roadster, biliyorsunuz zaman zaman heyecan uyandıran SpaceX paketiyle gündeme geliyordu. Bildiğimiz kadarıyla SpaceX paketli Roadster‘ın gövdesinde ufak roket motorları bulunuyor ve bu çok büyük merak uyandırıyor. Ancak bırakın SpaceX paketi Roadster‘ın gelmesini, normal Roadster‘ı yollarda görmek için 2022’nin beklenmesi gerekiyor. Normalde 2020’de çıkacağı duyurlan otomobil, firmanın öncelikleri ve üretim kapasitesi nedeniyle net olarak 2022’ye kalmış durumda. Bu arada Elon Musk, Tesla Roadster gibi elektrikli pickup Cybertruck‘ın da ertelenmemesi için büyük bir şansa ihtiyaçları olduğunu belirtiyor. Bu aracın da geniş çaplı olarak 2022’den önce üretilmesi beklenmiyor. Bu arada yine uzun zamandır gündemde olan elektrikli kamyon Tesla Semi‘nin ise üretime hazır hale geldiği Elon Musk tarafından verilen bilgiler arasında. Ancak firma Semi’yi üretime almadan önce 4680 isimli pil hücrelerinin büyük oranda üretilmesini bekliyor. Yani Semi için de üretim hemen başlamıyor. Semi de 2017’den bu yana gündemde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Roadster için açıklanan ilk teknik detaylar şöyle

Bilmeyenler için araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2021’de 250 bin dolara satılacak araç, şimdiden birçok kişi tarafından satın alınmış durumda.

İlgili Video