reklamı kapat

POPÜLER

Bitcoin ve Tesla Roadster

Tesla Roadster “SpaceX” için çıkan inanılmaz değer: 1,1 saniye

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Tesla Roadster otomobil modeli için SpaceX paketi sunacak. İşte bu paket inanılmaz olacak.

2022’de yollara çıkacak gibi görünen yeni Tesla Roadster, uzun süredir biliyorsunuz heyecan uyandıran SpaceX paketiyle gündeme geliyor.

Bildiğimiz kadarıyla SpaceX paketli Roadster‘ın gövdesinde ufak roket motorları olacak. Geçtiğimiz dönemde önce bu motorların plakanın arkasına yerleştireceğini söyleyen Musk, bu paketin aracı ciddi anlamda daha hızlı ve performanslı hale geleceğini aktarmıştı.

Elon Musk hatta kısa süre önce verdiği bir röportajda “O arabaya bazı roket teknolojileri koyacağız. Aracın yerden havalanmasını istiyorum. İnsanları öldürmeden nasıl havada asılı kalacağımızı bulmalıyız.” demişti.

İşte bu paket ile aracın 0’dan 100 km/s hıza 1,1 saniyede çıkabileceği söyleniyor. Bu da insan vücudu için inanılmaz tehlikeli akıl almaz bir değer olarak çok dikkat çekiyor.

Buna ek olarak Tesla Roadster için tasarım da güncelleniyor. Üretim versiyonu henüz kesin değil ancak yukarıdakinden biraz daha farklı görünebilir.

Bu arada Tesla’dan Tesla Model S Plaid sürümü de geliyor. Bu araç ise 0’dan 100 km/s hıza 2 saniyenin altında çıkabilecek. Bu açıdan Tesla için 1,1 saniye çok olası görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Roadster normal haliyle de nefes kesiyor

Araç yine uçuk olan normal haliyle 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 

200 kWh bataryaya sahip olduğu belirtilen süper spor elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. Çıktığında 250 bin dolara satılacak araç, şimdiden birçok kişi tarafından satın alınmış durumda.

İlgili Video