reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 6 Pro

Google Pixel 6 Pro

Google Pixel 6 Pro

Google Pixel 6 Pro

Google Pixel 6 Android

Google Pixel 6

Google Pixel 6

Google Pixel 6

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro tasarımı tam olarak böyle olacak

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro tasarımı tam, yapılan yeni paylaşımlar ile tam olarak netlik kazanmış durumda. İşte bilinmesi gerekenler;

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro tasarımları geçtiğimiz günlerde Jon Prosser tarafından sızdırılmıştı. Şimdi ise detaylı örnekler OnLeaks’ten geldi.

İki modeli de ekran delikli ve keskin hatlı olarak tasarlayan Google, daha önce de söylediğimiz gibi yeni amiral gemilerinin özellikle arkasında fark yaratmak istemiş.

Modellerin arkasında ilginç ve bize şık duran bir yatay kamera modülü yer alıyor. Bu modülün üstünde ise kontrast olması için turuncu bir bölüm kullanılmış.

Telefonlardan altta yer alan Pixel 6, yeni taslaklara göre nispeten kalın çerçeveler taşıyor. Telefonda tam olarak 6,4 inç boyutunda kavisli değil düz bir OLED ekran kullanılıyor.

Pixel 6 Pro ise 6,67 inç inç kavisli bir OLED ekran üzerine kuruluyor. Bu modelde çerçeveler daha ince olduğu için tasarım çok daha modern görünüyor. Çoğu kişinin bu yüzden Pro’ya yöneleceği tahmin ediliyor.

Arkasında bir periskop zoom kamera yer alan Pixel 6 Pro, kardeşi ile birlikte gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor.

Kutularından Android 12 ile çıkacak iki telefonun da tek kötü yanı ise Türkiye’de “resmi olarak” satılmayacak olmaları.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Pixel 6 serisi dışında başka yeni Pixel haberleri de var

Örneğin firmadan yakında Pixel Buds A kablosuz kulaklık modeli geliyor. Kablosuz kulaklığı en son gündeme getiren Google‘ın kendi paylaşımı olmuştu.

Bu model dışında firmanın başka büyük Pixel planları da var. Örneğin Google’ın bir sonraki Pixel akıllı telefonu için kendi işlemcisini geliştirdiği duyuluyor.

Aynı şekilde firmanın bir katlanabilir Pixel modeli geliştirdiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Bu arada firma bir ekran altı kamera teknolojisi de geliştiriyor. Hatta bu teknoloji ilk olarak bahsi geçen katlanabilir Pixel modelinde kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içine yakında bakın