reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp için numaralar arası transfer özelliği geliyor

Son haftaların popüler mesajlaşma servisi WhatsApp, ortaya çıktığı kadarıyla numaralar arası transfer özelliği getiriyor.

Son beta sürümlerinde bulunanlara göre WhatsApp, kişilerin sohbet geçmişini başka bir cihaza ve telefon numarasına taşımasına izin verecek.

Bu sayede telefon değiştirme sürecindeki gibi zahmetsiz bir deneyim numara değiştirme sürecinde de olacak. Biliyorsunuz WhatsApp’ın temelinde telefon numaraları yer alıyor.

Android ve iOS tarafında görülen bu faydalı özellik, servisi kullanmayı çok daha zahmetsiz hale getirecek.

WhatsApp şu an numara değişikliği aynı telefon içinde yapılırsa sohbet aktarımı sunuyor. Yeni süreç spesifik olarak hem telefon hem de hat değiştirme hamlesini ilgilendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp yeni dönemi 15 Mayıs tarihinde başlattı

Şimdilik yeni gizlilik sözleşmesini onaylamayanlar için bir değişiklik olmadı. Yani herhangi bir hesap silinmedi / kapatılmadı. Servis normal olarak kullanılmaya devam edilebiliyor.

Ancak bu bir süre için böyle olacak. Şirket resmi olarak daha sonra ciddi kısıtlamaların geleceğini belirtiyor. WhatsApp’ın açıklamasına göre bu kısıtlamalar herkes için farklı zamanlarda olacak.

Yapılacak ilk WhatsApp kısıtlaması, yeni dönemi kabul etmeyenler için sohbet / kişi listesine erişimin kesilmesi olacak. Birkaç hafta bu tarz bir kısıtlı kullanım sonrasında ise uygulamanın kullanımı tamamen sona erecek.

Temel olarak yeni sözleşmeyi kabul etmeyen kişiler bir süre sonra WhatsApp’ı kesinlikle kullanamayacak, başkalarından sesli ya da görüntülü çağrı alamayacak.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti