reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp’tan numara değiştirme eziyetini sonlandıran yeni özellik

WhatsApp‘ın kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak yeni özelliği ortaya çıktı. Artık numaranızı değiştirdiğinizde arkadaşlarınızı bilgilendirmeniz daha kolay.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, düzenli aldığı güncellemelerle kullanıcılara daha zengin bir deneyim sunmayı amaçlıyor. İş hesaplarından grup konuşmalarına getirilen yeniliklere kadar pek çok özelliği bünyesinde barındıran mesajlaşma uygulaması var olan bir özelliğini de geliştiriyor. WABetaInfo‘nun Android Beta sürümünde fark ettiği yeni özellik “Numara Değiştir” isimli var olan özelliğin güncellenmiş hali olarak yansıyor. Bildiğiniz gibi telefon numaranızı değiştirdiğinizde WhatsApp’taki verilerinizi oraya uygulama içinden taşıyabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken tek şeyse Ayarlar > Hesap > Numara Değiştir adımlarını takip etmek. Buradan hesap bilgilerinizi, grup ve ayarlarınızı başka bir numaraya geri dönüşü olmadan taşımak mümkün oluyor. Ancak yeni özellikle beraber artık bilgilendirme de geçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Arkadaşlara haber ver”

Mesajlaşma servisinin yeni özelliği, Numara Değiştir bölümünde kişilerinize yeni numaranızın bilgisini vermek üzerine. “Kişilerimi bilgilendir” seçeneği sayesinde ister listenizdeki tüm kullanıcılara isterseniz de sadece konuşma penceresine sahip kullanıcılara numaranızı değiştirdiğinize ilişkin bildirim gönderebiliyorsunuz. Böylelikle yeni numaranızla ilgili arkadaşlarınızı teker teker bilgilendirmeniz ya da sosyal medya duyurusu yapmanıza da gerek kalmıyor. Söz konusu özellik şimdilik uygulamanın 2.18.97 Android beta güncellemesinde yer alıyor. Özelliğin yakın zamanda kullanıcılara dağıtılması bekleniyor.