reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ta telefon numarası değiştirme [Nasıl yapılır?]

Pek çok farklı işletim sistemiyle birlikte kullanılabilen WhatsApp mesajlaşma alanında kullanıcıların ilk tercihi oluyor. Fakat yurt dışına çıktığımızda veya telefon numarası değiştirdiğimizde WhatsApp otomatik olarak “Numaranı mı değiştirdin?” diye sormuyor. Aksine eski numara üzerinden iletişim kurmayı sürdürüyor. Her ne kadar nasıl yapılacağı pek açık olmasa da, uygulama içinde telefon numaranızı değiştirmenin bir yolu bulunuyor.

WhatsApp’ta numaranızı değiştirmenin yolu

Farklı bir telefon numarası kullanabilmek için önce uygulamayı açmanız ardından ayarlar seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Burada yer alan farklı başlıklar arasında isminizin hemen altında yer alan hesap seçeneğine geliyorsunuz. Burada yer alan beş farklı seçenek içinde “numarayı değiştir” özelliğini görüyoruz. Bu seçeneğe bastığımızda uygulama bizleri numara değiştirme süreci hakkında bilgilendiriyor. Eğer uygulamayı Türkçe kullanıyorsanız şöyle bir uyarı görüyorsunuz:

“Telefon numaranızı değiştirmek hesap bilgisi, grup ve ayarlarınızı taşır. Devam etmeden önce lütfen yeni numaranızdan SMS veya arama alabildiğinize emin olun. Eğer hem telefonunuz hem de numaranız yeniyse lütfen öncelikle eski telefonunuzdan numaranızı değiştirin.”

Eğer bu uyarıya rağmen işleme devam etmek istiyorsanız “ileri” diyorsunuz. Çıkan yeni sayfada ilk boşluğa eski telefon numaranızı, ikinci boşluğa ise yenisini yazıyorsunuz. Tüm bunların ardından WhatsApp numaranızı doğrulamak üzere sizinle iletişime geçiyor ve yeni numaranızı kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

YORUMLAR