reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp hesabı kapatma ve kalıcı hesap silme [Nasıl yapılır?]

En fazla tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ı artık kullanmak istemiyorsanız hesabı kapatmanız ve kalıcı olarak silmeniz mümkün. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor, WhatsApp hesabı silmek, Facebook hesabını dondurmak gibi geri döndürebileceğiniz bir özellik değil. Hesabınızı yanlışlıkla bile silseniz geri döndürülme imkanı bulunmuyor. Bu işlemi yaptıktan sonra hesaba erişiminiz kesiliyor. WhatsApp’ın da dahil olduğu Facebook şirketleri ile paylaşılan kişisel bilgileriniz siliniyor. Fakat gönderdiğiniz mesajların kopyaları diğer kullanıcılarda kalmaya devam ediyor. Yani sizin hesabınızı silmeniz başka kullanıcılarla yaptığınız konuşmaları onların telefonundan silmiyor. Bunun yanında hesabınız ve profil fotoğrafınız sistemden kaldırılıyor. Dahil olduğunuz tüm gruplardan siliniyorsunuz. Telefonunuzdaki WhatsApp geçmişi de kayboluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp hesabı nasıl silinir?

Öncelikle telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açıyorsunuz. Ardından ayarlara sekmesine geliyorsunuz. İşlemi gerçekleştirebilmek için hesap kategorisini bulmanız ve tıklamanız gerekiyor. Ardından burada hesabı sil özelliği görülüyor. İşlemi gerçekleştirebilmek için telefon numaranızı uluslararası koduyla birlikte yazmanız ve ekranın altında görülen devam seçeneğine basmanız gerekiyor. Bunun ardından hesap silme işlemi tamamlanmış oluyor.

Son olarak belirtelim, yedeklemeyle depolanan verilerin silinmesi 90 güne kadar sürebiliyor. Ancak bahsi geçen verileriniz bu süre zarfında WhatsApp’ta erişilebilir olmuyor.