reklamı kapat

POPÜLER

instagram hesabını kapatma

Instagram hesabını kapatma ve kalıcı hesap silme [Nasıl yapılır?]

Instagram hesabını kapatma veya tamamen silmeyi düşünüyor fakat nasıl yapıldığını bilmiyorsanız birkaç küçük adımla bunu başarabilirsiniz. Üstelik her iki işlem de mobil tarayıcılardan yapılabiliyor.

Popüler sosyal ağlar arasında özellikle gençler arasında Instagram başı çekiyor. Fakat dikkatli kullanılmadığında uygulama, kişinin zamanından oldukça çalabiliyor. Neyse ki her sosyal ağ gibi Instagram da ara vermek isteyeceğinizi biliyor ve hesabınızı geçici olarak kapatmanıza izin veriyor. Bunun yanı sıra yine benzer yöntemler kullanarak Instagram hesabınızı tamamen silebilirsiniz. Her iki işlem de bir masaüstü tarayıcıya gerek kalmadan mobil cihazlar üzerinden yapılabiliyor. Gelin, önce bir Instagram hesabı geçici olarak nasıl kapatılır buna bakalım.

instagram hesabını kapatma

Instagram hesabını kapatma

Instagram hesabınızı kapatmak için öncelikle bir masaüstü veya mobil cihazdan bu linke tıklayarak hesabınızda oturum açmanız gerekiyor. Daha sonra aşağıdaki simgelerden profilinize tıklayıp açılan bölümden sol üst köşede duran ayarlar simgesine tıklıyorsunuz. Açılan sayfada “Hesap” başlığı altında “Profili Düzenle” linkine tıkladıktan sonra karşınıza profil bilgileriniz çıkıyor. Buradan sayfayı aşağı indirerek en altta kalın ve mavi renkli bir yazıyla “Hesabımı geçici olarak kapat” linkine tıklamanız gerekiyor. Buradan sonra yine sayfayı aşağı indirerek hesabınızı geçici olarak kapatma nedeninizi belirlemeniz ve hesap şifrenizi girmeniz sonucu hesabınız geçici olarak kapatılmış oluyor.

Bu işlemi yanlışlıkla yaptığınızı düşünüyorsanız korkulacak bir şey yok. Çünkü ister uygulamadan ister herhangi bir tarayıcıdan kullanıcı bilgilerinizi ve şifrenizi girerek hesabınızı tekrar kullanıma açabilirsiniz. Siz tekrar giriş yapana kadar profil bilgileriniz, beğenileriniz ve yorumlarınız Instagram’daki tüm kullanıcılardan gizleniyor. Yalnız belirtmekte fayda var, Instagram hesabınızı haftada sadece bir kez geçici olarak kapatabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram hesabını kalıcı olarak silme

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için yine herhangi bir masaüstü veya mobil tarayıcıdan bu linke tıklamanız gerekiyor. Açılan sayfada giriş bilgilerini girerek Instagram’da oturum açtıktan sonra karşınıza çıkacak olan listeden hesabınızı kapatma gerekçenize uygun olanını seçiyorsunuz. Ya da listedeki en son seçeneği seçerek bu sebebi Instagram’a söylememeyi tercih edebilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki kutuya hesap parolanızı girip “Hesabımı kalıcı olarak sil” tuşuna tıklarsanız işleminiz gerçekleşiyor. Bu işlem bir kere uygulandıktan sonra geri alınamıyor, bu sebeple bu kararı vermeden önce oldukça dikkatli olmanızda fayda var. Aksi takdirde tüm medyanız, beğeni ve yorumlarınız Instagram veri tabanından tamamen silinmiş oluyor.

İlginizi çekebilir

Instagram’dan YouTube rakip uygulama: IGTV