reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’da geçirdiğiniz süreyi görüntüleme [Nasıl yapılır?]

Instagram‘ın kullanıcıların uygulama içindeki zamanı yönetmesine yardımcı olacak yeni özelliği nihayet yayında. Özelliği kullanmak ise çok kolay.

Advertisement

Akıllı telefon bağımlılığının ciddi bir soruna evrildiği günümüzde Instagram ve benzeri sosyal medya uygulamaları da hayatımızın önemli bir kısmını kaplıyor. iOS ve Android’in gelecek güncellemelerinde bu sorunu önlemek için akılcı yollar sunulsa da, uygulamalar da kendi içinde bu bağımlılığı kontrol etmeyi kolaylaştıracak güncellemeler yayınlıyor. Popüler fotoğraf paylaşım uygulamasının yeni güncellemesi de bu özelliği getiriyor. Sürüm 57.0 kapsamında gelen güncelleme ile beraber artık kullanıcılar platformda geçirilen ortalama süreyi görebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görüntüle ve kontrol et

Yeni güncelleme ile beraber artık uygulamada geçirdiğiniz ortalama süreyi görmek çok kolay. Tek yapmanız gereken Profil > Ayarlar > Hareketlerin seçeneğine dokunmak. Burada o gün geçirilen toplam süreyi ve ortalama uygulama kullanım sürenizi görüntüleyebiliyorsunuz. Eğer o gün içinde geçirmek istediğiniz süreyi aşmamak istiyorsanız bunun için Günlük Hatırlatma özelliğini de kullanabiliyorsunuz.

Aynı zamanda bildirimlerinizi de sınırlandırabilirsiniz. Çok fazla bildirim alan bir hesabınız varsa Bildirim ayarları > Anında İlet Bildirimlerini Sessize Al özelliğini açabilirsiniz.

Son güncelleme ile kullanıcılara dağıtılan bu özelliklerin dağıtımının kademeli olarak gerçekleştiğini de hatırlatalım.