reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Instagram TikTok

Bu sefer TikTok kopyalandı; işte Instagram’ın yeni özelliği [Video]

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, bu sefer TikTok’un kopyalandığı yeni özelliğiyle gündemde. Bu özelliğin adı Reels olarak geçiyor.

Instagram, biliyorsunuz Snapchat’ten aldığı “Hikayeler” altyapısı ile inanılmaz bir başarıya ulaştı. Bu hamlesi çok tartışılan ancak kısa zamanda unutulan platform, bu sefer TikTok tarafından alınan video özelliği Reels ile karşımıza çıktı. İlk olarak Brezilya’da iOS ve Android için kullanıma sunulan Reels, kişilerin 15 saniyelik videolar çekmesine, bu videoların hızını değiştirmesine ve müzik ekleyerek ya da başka videolardan ses aktararak “Hikaye” formatında paylaşmasına imkan tanıyor. Özel mesaj yoluyla da gönderilen Reels ile hazırlanan videoların, TiTok’un “Duet” özelliğinin kopyası olduğu aktarılıyor. Bu videolar için “keşif” kısmına “Top Reels” isimli bir bölüm eklediği söylenen firma, bir kez daha gençlerin ilgisini çeken rakip özelliğini kendisine entegre etme yolunu tercih etmiş gibi görünüyor. Bu özelliğin global olarak ne zaman kullanıma çıkacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak nasıl çalıştığı yukarıda gösterilen altyapı tamamen hazır durumda. Bu açıdan yeni Instagram özelliği için global çıkışın uzun sürmeyeceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram inanılmaz popüler durumda

Firma haklı olarak bunu kaybetmek istemiyor. Ancak bunun bu şekilde rakip özellikleriyle sağlanması tepki çekiyor. Ancak bu tepki kullanıcılardan gelmiyor. Kullanıcılar sevdikleri ve bir kitle oluşturdukları platformda başka yerlerde dikkat çeken özellikleri kullanmayı çok seviyor. Biliyorsunuz Hikayeler altyapısı Instagram’dan Snapchat’ten daha popüler durumda.