reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den tüm çalışanlarına “zor zamanlar” hediyesi

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, ABD sorunları nedeniyle son dönemde zor zamanlar geçiriyor. Bu durum çalışanları ciddi şekilde zorluyor.

Nikke’nin haberine göre Huawei, ekim ayında çalışanlarına verdiği ücreti ikiye katladı. ABD ile yaşanan sorunlar nedeniyle koyulan ambargoya karşı yoğun şekilde çalışan 190 bine yakın personeline güzel bir ödül veren firma, herkese özverileri için teşekkür ediyor. Firmanın bu ödemeyi kendi çalışanları yanında bağlı kuruluşlara da yaptığı söylenirken, şirket bu şekilde güçlü çizgisini pekiştiriyor. Biliyorsunuz yaşanan sorunlara rağmen 2019’da şimdiye kadar büyük kar elde eden firma, 2020’de düşüş gösterecek gibi görünmüyor. Dünyanın en büyük telekomünikasyon donanımları üreticisi olan ve 5G altyapısında olmazsa olmaz bir numaralı isim olan Huawei, ABD’nin tüm adımlarına rağmen yükselişini sürdürüyor. Yeni yılda sadece global akıllı telefon satışlarının biraz düşmesi bekleniyor. Firma bunu da milyarlık Çin pazarında kapatacak gücü elinde bulunuyor. Bu pazarda Android lisansının olmaması bir sorun yaratmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei tarafına yönelik ambargo kalkabilir

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıktığı üzere ABD yönetimi çok yakında Huawei ile iş yapmasına izin verilecek firmalara yeniden ticaret lisansı sağlamaya başlayacak. Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı sekreteri Wilbur Ross‘tan gelen bilgilere göre belirlenecek bu şirketler lisansını çok ama çok yakında alacak. Huawei’yle iş yapmak için 260’den fazla lisans başvurusu olduğunu aktaran Ross, firma için gelecek ümitlerini artırıyor. Ancak bu şirketler arasında Android lisansını sağlamak adına internet devi Google‘ın da olduğu aktarılmıştı

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin çok dikkat çeken yeni modeli