reklamı kapat

POPÜLER

iPhone ile tweet atan Huawei çalışanı

iPhone’dan tweet atan Huawei çalışanlarına büyük ceza

Android cephesindeki markaların en sık yaşadığı sıkıntılardan biri iPhone üzerinden tweet atılması. Huawei bu konuda ne kadar hassas olduğunu yaşanan son olayla gösteriyor.

Huawei, Samsung gibi pek çok markanın sık yaşadığı sorunlardan biri iPhone üzerinden atılan tweet’ler. Ürün tanıtımlarında zaman zaman marka yüzlerinin düştüğü bu hatayı şirket içi çalışanlar dahi gerçekleştirebiliyor. Huawei ise bu konudaki ciddiyetini yaşanan son olaydan sonra ortaya koymuş durumda. Firmanın sosyal medya hesabında iPhone’dan gönderilen 2019’u kutlama tweet’inin hızlı bir şekilde silinmesine rağmen ekran görüntülerinin alınması sonrası işler karışıyor. Çin’in popüler sosyal ağı Weibo’da “Hain kendini gösterdi” notuyla paylaşılan ve 600 beğeni alan görselin ardından firma hızlı bir şekilde yaptırım uyguluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Markaya zarar veriyor

3 Ocak’ta çalışanlara iletilen bilgi e-postasında söz konusu olayın Huawei markasına zarar verdiği belirtiliyor. Söz konusu problemin dışarıdan destek veren sosyal medya sorumlusunun “VPN sorunları yaşadığı ve masaüstü bilgisayarından Twitter’a giremediği” gerekçesiyle ortaya çıktığı kaydediliyor. Bildiğiniz gibi internet sansürü konusunda baskıcı olan Çin’de Twitter da dahil olmak üzere pek çok popüler sosyal ağa erişim sağlanamıyor. Bu ağlara erişim sağlamak için kullanıcılar VPN hizmetlerinden faydalanıyor.

Çalışanlara gönderilen mesajda iki çalışanın rütbesinin düşürüldüğü ve aylık maaşlarının yaklaşık 728 dolar azaltıldığı kaydediliyor. Huawei’nin dijital pazarlama müdürünün de maaş derecesinin 12 ay boyunca dondurulduğu da yine açıklamalar arasında.

İlginizi çekebilir

Mate 20 serisinin tanıtımı