reklamı kapat

POPÜLER

Apple Huawei iPhone

Huawei tedarikçisinden çok ilginç iPhone hamlesi

Huawei, Amerika Birleşik Devletleri ile sorunlar yaşıyor. Bu sorunlar firmanın satışlarını artırmasını engelliyor. İşte buna destek olmak isteyen bir şirket ise ilginç bir iPhone adımı atıyor.

Kısaca hatırlamak adına Huawei akıllı telefonlarını Amerika Birleşik Devletleri içerisinde satamıyor. ABD, dünya devi şirketi telefonları üzerinden Çin’e bilgi sızdırmakla suçluyor. Bunun somut bir kanıtı kamuoyuna sunulmazken, şirket 5G altyapısı konusunda da sıkıştırılıyor. Amerika Birleşik Devletleri, müttefiklerini dahi 5G altyapısı konusunda Huawei ile çalışmamaları konusunda uyarıyor. Burada başka firmalar ile işbirliği yapılması isteniyor. İşte bunlar firmanın satışlarını artırmasını engelliyor. Çünkü inanılmaz büyük Amerika pazarından tam anlamıyla yararlanılamıyor. Tam da bu duruma destek olmak isteyen Çin merkezli Huawei tedarikçisi Menpad, iPhone satın alan çalışanlarına para cezası vereceğini açıkladı. Apple’a para kazandırmak istemeyen firma, bunun yerine çalışanlarının Huawei’den ya da ZTE’den akıllı telefon almasını istiyor. Bunu yapanlara ödül ve yardım vereceğini belirten firma, genel olarak da Amerika merkezli birçok ürünü satın almıyor. Ayrıca firma ürettiği ürünleri Amerika merkezli şirketlere daha pahalıya satıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, Android’e alternatif kendi işletim sistemini de geliştiriyor

Olası bir yazılım ambargosuna karşı firma kendi mobil işletim sistemini geliştiriyor. Henüz kullanıma çıkmaya hazır olmayan bu işletim sistemi, yine de firmayı kurtaracak bir noktada yer almıyor. Bu yüzden Android’in kaybedilmesi, şirketin tam olarak mobil dünyadan çıkması anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni Samsung Galaxy Note 9 reklamı