reklamı kapat

POPÜLER

Apple Qualcomm iPhone

Qualcomm’dan Apple’a büyük iPhone darbesi!

Qualcomm ile Apple arasındaki patent savaşları devam ediyor. Bu konuda sık sık gündeme gelen ikili, bu sefer çok büyük bir gelişme ile gündemde bulunuyor.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple ve Qualcomm, özellikle Çin özelinde büyük bir patent kavgası içerisinde bulunuyor. iPhone’larda kullanılan teknolojiler ve ödenmeyen lisans paraları odaklı bu olayla alakalı çok önemli bir gelişme yaşandı. Kısa süre önce bir açıklama yapan Qualcomm, Apple’a karşı önemli bir zafer elde etmiş gibi görünüyor. Çünkü Çin mahkemesi patent ihlali konusunda Qualcomm‘u haklı bulduğunu açıklamış durumda. Apple’a göre henüz yüzde 100 karara bağlanmayan bu gelişme, şirketin Çin’deki iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, ve iPhone X satışlarını durdurmasına kadar giriyor. Evet ciddi ciddi tüm iPhone’ların Çin’de yasaklanması riski bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple ve Qualcomm savaşında büyük bir adım atıldı

Konu hakkında bir açıklama yapan teknoloji devi Apple, tüm yasal seçeneklerimizi mahkemeler aracılığıyla takip edeceğiz diyor. Ayrıca yukarıda adı geçen iPhone modellerinin Çin’deki kullanıcıları tarafından elde edilebilir durumda kalacağını belirten firma, henüz belli etmiyor olsa da çok zor bir süreçten geçiyor. Önümüzdeki dönem daha da zor geçecek gibi görünen firma, son dönemde satış konusunda da sıkıntılar çekiyor. Firmanın genel olarak büyük Çin pazarını kaybetme riski ise gerçekten korkutucu görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Fiyat performans canavarı Xiaomi Pocophone F1