reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Qualcomm

Büyük iPhone yasağı hakkında yeni gelişme

Qualcomm ile Apple arasındaki Çin merkezli iPhone savaşında yeni bir gelişme yaşandı. Teknoloji devi yasağın etrafından dönmenin bir yolunu bulmuş gibi görünüyor.

Kısaca hatırlarsak Qualcomm Apple’a karşı önemli bir zafer elde etmiş durumda. Biliyorsunuz kısa süre önce bir karar açıklayan Çin mahkemesi, Apple’ın iPhone modellerinde yaptığı patent ihlalleri konusunda Qualcomm‘u haklı buldu. Bu karar sonucunda Apple’ın Çin’deki iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, ve iPhone X satışlarını durdurması gerekiyor. Ancak iPhone satışı karara rağmen şu an aktif olarak devam ediyor. Fakat bunun böyle gitmeyeceği açıkça görünüyor. İşte bu yüzden Apple’dan ilginç bir hamle geliyor. Resmi bir açıklama yapan firma, önümüzdeki hafta Çin’deki iPhone’lara bir iOS güncellemesi yapacağını belirtiyor. Bu güncelleme ile iki farklı patent ihlaline konu olan özelliğin çözüleceği söyleniyor. Bu çözümün de belirli özelliklerin kapatılması olduğu tahmin ediliyor. Apple patent ihlalinin etrafından böyle dönecek gidi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple ve Qualcomm savaşı kolay kolay son bulmayacak

Büyük Çin pazarını kaybetme riskine karşı ciddi adımlar atan Apple, uzun süredir devam eden bu savaşı kolay kolay bırakacak gibi görünmüyor. Bu tarz savaşlar içerisinde olan başka firmalar da bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ilginç Xs Max modeline merhaba deyin