reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation Classic

Türkiye’de de satılan PlayStation Classic parçalarına ayrıldı [Video]

Sony’nin minyatür PlayStation modeli PlayStation Classic JerryRigEverything tarafından parçalarına ayrıldı. Gelin bu şirin konsolun içerisine yakından bakalım.

Nintendo’nun NES Classic ve SNES Classic modellerinin ardından karşımıza çıkan Sony PlayStation Classic, telefonlar ve tabletler için sağlamlık testleri yapan JerryRigEverything tarafından parçalarına ayrıldı. Orijinale kıyasla yüzde 45 daha ufak bir gövdeyle gelen model, tahmin edebileceğiniz üzere içerisinde çok ciddi bir donanım taşımıyor. Modelin içerisinde standart bir devre kartı ve basit plastik tuş sistemi karşımıza çıkıyor. Cepte taşınabilecek kadar ufak olan ürün, Nintendo’nun klasik modelleri gibi HDMI aracılığıyla monitöre bağlanabiliyor. Bu standart bağlantısı da anakart üzerinde yer alan konsol, sadece kutudan çıkan kontrolcüsü içerisinde ufak bir sürpriz oluşturuyor. Kontrolcüye giren kablonun standart micro USB kablosu olduğu görülüyor. Bu da daha uzun kablo kullanmak isteyenler için güzel duruyor. Değişim yapmak çok kolay deniyor.

PlayStation Classic Türkiye fiyatı ne kadar?

İki adet klasik PlayStation kontrolcüsüyle gelen konsol, Türkiye’de 800 TL fiyat etiketiyle satılıyor. Özellikle belirli bir yaşın üzerindeki kişiler için harika görünen ürünün, kutusundan HDMI kablosunun çıktığını da belirmekte fayda var. Konsolun içinde yüklü gelen oyunların tamamı ise şu şekilde:

● Battle Arena Toshinden
● Cool Boarders 2
● Destruction Derby
● Final Fantasy VII
● Grand Theft Auto
● Intelligent Qube
● Jumping Flash
● Metal Gear Solid
● Mr Driller
● Oddworld: Abe’s Oddysee
● Rayman
● Resident Evil Director’s Cut
● Revelations: Persona
● Ridge Racer Type 4
● Super Puzzle Fighter II Turbo
● Syphon Filter
● Tekken 3
● Tom Clancy’s Rainbow Six
● Twisted Metal
● Wild Arms