reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation Classic

PlayStation Classic’e “dışarıdan oyun” müdahalesi

Sony’nin orijinal PlayStation için hazırladığı minyatür PlayStation Classic hacklendi. Oyuncular cihaza ön yüklü oyunların yanı sıra yeni oyunlar yükleyebiliyor.

Türkiye’de de satışa sunulan PlayStation Classic, Japonya dışında 1995’te satışa sunulan orijinal modelin minyatür versiyonu olarak karşımıza çıktı. İçinde ön yüklü 20 oyunla gelen cihaz “tak oyna” prensibiyle kutudan çıkar çıkmaz oynamaya hazır halde geliyor. Sony’nin o dönemin ikonik oyunlarını dahil ettiği cihaza gelecekte ise oyun yayınlamayacağı biliniyordu. Ancak 20 oyunluk listede Crash Bandicoot gibi önemli başlıkların yer almaması bazı oyuncular tarafından tepki çekmişti. Oyuncular bu sorunu cihazı hackleyerek çözmüş gibi görünüyor. Sony’nin cihazın kırılmasını önlemek için büyük bir çaba sarf etmediği kaydedilirken bu alanda önde gelen “konsol kırıcı” hackerlar da sisteme girmeyi başarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

USB ile oyun açılıyor

PlayStation Classic, ön kısmında kumandaları takmak için iki adet USB girişi bulunduruyor. Bunlardan biri şimdilerde kırılan konsollarda oyun yüklemek için kullanılıyor gibi görünüyor. Önde gelen hackerlardan Yifan Lu’nun USB ile cihazda Crash Bandicoot çalıştırdığı bir video dahi mevcut. Önümüzdeki günlerde incelemesini yayınlayacağımız PlayStation Classic’in ağırlıklı olarak nostalji severlere hitap ettiğini de belirtelim.

PlayStation Classic Türkiye’de 800 TL fiyatla satışta. Cihazın kutu içeriğinde konsolun yanı sıra iki adet kumanda, HDMI ve güç kablosu yer alıyor. Cihazda yer alan oyunların tam listesi ise şu şekilde:

● Battle Arena Toshinden
● Cool Boarders 2
● Destruction Derby
● Final Fantasy VII
● Grand Theft Auto
● Intelligent Qube
● Jumping Flash
● Metal Gear Solid
● Mr Driller
● Oddworld: Abe’s Oddysee
● Rayman
● Resident Evil Director’s Cut
● Revelations: Persona
● Ridge Racer Type 4
● Super Puzzle Fighter II Turbo
● Syphon Filter
● Tekken 3
● Tom Clancy’s Rainbow Six
● Twisted Metal
● Wild Arms

İlgili video

Konsolun tanıtımı