reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation Classic

Cüzdanları hazırlayın; efsane oyunlarla minyatür konsol PlayStation Classic geliyor [Video]

Nintendo’nun yok satan NES Classic ve SNES Classic’lerinden sonra Sony‘den de benzer bir hamle geldi. Cüzdanları hazırlayın, PlayStation Classic geliyor.

Nintendo’nun büyük başarı yakalayan NES Classic ve SNES Classic modellerinden sonra benzer bir hamle Sony’den PlayStation için geldi. Retro ruhunun artık en üst noktaya vardığı günümüzde PS4 Pro’nuzu bir kenara bırakmanın tam zamanı. Çünkü orijinal PlayStation geri dönüyor. Mini gövdesi ve ön yüklü oyunlarıyla Nintendo’nun izlediği yolun aynısını izleyen PlayStation Classic, retro severleri tam kalbinden vurmaya hazırlanıyor. Mantık ise NES Classic ve SNES Classic’tekiyle aynı. HDMI bağlantısı sunan cihazı monitöre takıp oynamaya başlıyorsunuz.

Özlenen tasarım

Konsolun orijinal tasarımını alan Classic versiyon, orijinale kıyasla yüzde 45 daha küçük bir gövde ile geliyor. Elinize kolayca sığabilen bu mini konsol, güç ve reset tuşlarını da unutmuyor. Ancak elbette cihazın disk yeri açılmıyor. Çünkü cihaz ön yüklü oyunlarla geliyor. 20 oyunun yer aldığı konsolda bulunan oyunlar arasında Final Fantasy VII, TEKKEN 3, R4: Ridge Racer Type 4, Jumping Flash! ve Wild Arms’ın olduğu kaydediliyor. Diğer oyunlar ise daha sonra duyurulacaklar arasında. Tabii ki orijinal kumandası da beraberinde geliyor. Kutu dahilinde 2 tane kumanda bulunuyor.

Cihaz 3 Aralık’ta satışa sunulacak. Fiyatı ise 100 dolar olarak açıklandı. 60 dolarlık NES Classic‘te 30 oyun ve tek kumanda olduğunu da hatırlatalım. Yeni yıl öncesi satışa çıkan cihazın kısa süre içinde stokları eritmesi ise işten bile değil…