reklamı kapat

POPÜLER

Sony’nin Nintendo için geliştirdiği ilk PlayStation

03 Temmuz 2015

Sony, efsane oyun konsolu PlayStation‘ı tek başına değil de Nintendo ile birlikte hazırlasa nasıl olurdu diye düşündünüz mü? Sony düşünmüş ve 90’ların başında Nintendo için bir prototip hazırlamış.

Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan görsellerde 1990-91 yılları arasında Sony’nin Nintendo ile SNES ve PlayStation hibriti bir cihaz yapma planı sonucu ortaya çıkan PlayStation’ı görüyoruz. Nintendo’nun Sony yerine Philips ile çalışmayı tercih etmesi sonucu asla hayata geçirilemeyen PlayStation hem disk em de oyun kartlarıyla çalışıyor. Oldukça battal ve hantal görünüşlü bu prototipten sonra gelen ilk PlayStation gözümüze çok daha sempatik göründü diyebiliriz. Nintendo’nun günümüzdeki tutumu ve Sony’nin PlayStation satışlarındaki başarısı, bu konsolun hayata geçirilmemiş olmasının Sony açısından çok şanslı ve doğru bir hamle olduğunu gösteriyor.

Reddit kullanıcısı ise prototipe babası sayesinde sahip olduğunu belirtiyor. Babasının o dönemki iş arkadaşının çöpe atılacak döküntülerinin arasından bulduğu cihazın çalışıp çalışmadığından emin olmadığını da ekliyor. SNES PlayStation’ı çalıştırmayı deneyeceğini belirten kullanıcının cihazı kullanıp kulanamayacağı öğrenebilmemiz ise şimdilik pek mümkün görünmüyor. Çünkü Reddit forumlarında süregelen protesto yüzünden /r/gaming olmak üzere pek çok başlığa erişim kapanmış durumda.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sony’nin Nintendo için geliştirdiği ilk PlayStation” için bir cevap

  1. cgrhnkpln dedi ki:

    Biji sony