reklamı kapat

POPÜLER

Sony’den oyun tutkunlarına özel yeni nesil ucuz PSP

Amerika ve Avrupa’da önümüzdeki yılın ilk aylarında piyasaya çıkacağı belirtilen PlayStation Vita’yı beklerken, Sony daha düşük teknik özelliklere ve kaliteye sahip ikinci bir taşınabilir oyun konsolu daha piyasaya süreceğini duyurdu. E-1000 kod adını taşıyan yeni nesil PSP modeli, Vita’nın sunduğu dokunmatik ekran, Wi-Fi veya 3G bağlantısı, ön ve arka kamera gibi özelliklerinden yoksun, yalnızca oyun oynama amacını taşıyan bir cihaz.
PSP - E1000
Bütçe dostu bir oyun konsolu olan yeni PSP, tasarım olarak halihazırda piyasada olan PSP 3004’e çok benziyor. Açma/kapama, select ve ses tuşları ekranın hemen alt kısmında yer alıyor ve yarı dokunmatik özellikli. Eskiden iki olan hoparlör sayısı teke indirilmiş ve D-Pad’in hemen üzerinde konumlandırılmış. Herhangi bir internet bağlantısı olmadığı için yeni konsol PlayStation Network’e veya PlayStation Store’a bağlanamıyor. Yani çevrim içi oyun oynama şansı yok. Oyun için UMD diskleri kullanmak zorunlu. Sony, yeni PSP’nin hangi bölgelerde ve ne kadarlık bir fiyatla piyasaya çıkacağını açıklamadı. Tahmin edilen fiyat ise 99 dolar/99 euro.
PSP - E1000
Sony’nin bu çıkışıyla Nintendo’nun önünü kesmek istediği açık. Düşük fiyatlı PSP, 250 dolarlık yeni kasa PlayStation 3 ve PlayStation Vita, Sony’nin oyun dünyasındaki üç temsilcisi olacak. Yeni PSP, Nintendo DSi ve DSi XL’a, yeni kasa PlayStation 3, Wii U’ya, PSVita ise Nintendo 3DS’e rakip olacak gibi görünüyor. Bakalım uzun vadede kazanan kim olacak.
PSP - E1000