reklamı kapat

POPÜLER

PS Vita’da depolama sınırlaması

Sony‘nin taşınabilir oyun konsolu PS Vita‘da, kendine ait bellek kartı formatları Memory Stick Duo ve Pro Duo’yu bile kullanmayıp tamamen yeni bir format olan PS Vita Memory Card‘ı kullanması yetmiyormuş gibi şimdi de bu karta 100 oyun ve uygulamadan fazlasının yüklenemediği ortaya çıktı. İddianın sahibi shagg_187 takma adıyla bir foruma PS Vita’sının hata ekranına ait görüntüyü koyan bir oyunsever. shagg_187, “100’den fazla oyun ve uygulama indiremeyeceksem 32 GB’lık hafıza kartına sahip olmamın anlamı nedir?” şeklinde ifade ettiği kızgınlığını NeoGAF forumunda dillendirmiş. Kullanıcı, 101’inci uygulamasını indirdiğinde Sony PS Vita’nın ekranında şöyle diyen bir hata yazısı belirmiş: “PS Vita sisteminizde 101 uygulama var. Sistem sadece 100’e kadar uygulamayı görüntüleyebiliyor. Görüntülenemeyen uygulamaları kullanabilmek için 1 uygulamayı silip PS Vita sistemini yeniden başlatmalısınız.”

Kızgın oyusever, 32 GB’lık kartında 50 minis (PS Vita, PSP ve PS3 için indirilebilir yeni oyunların yer aldığı bir PlayStation Store kategorisi), 10 PSOne oyunu, 20 zorunlu uygulama, 20 tane de Vita/PSP oyun ve uygulaması bulunduğunu ifade ediyor. Tüm bunlar 23 GB’lık yer tutuyormuş ve PS Vita hata verdiğinde kartta daha 9 GB’lık boş alan bulunuyormuş. iPhone’unda 140’ın üzerinde oyun ve uygulama bulunduğunu söyleyen kullanıcı, Vita’nın bundan daha iyisini yapması gerektiğini düşündüğünü söylüyor. Haberi aldığımız kaynak olan TechRadar, konuyla ilgili bilgi almak için Sony’ye ulaşmış ve bu şikayeti gidermek üzere bir yama yayınlayıp yayınlamayacağını sormuş. Sony’den bir yetkili, yazılım ekibiyle birlikte konunun üzerine eğildiklerini belirtmiş.

Bu problem giderilene kadar PS Vita kullanıcılarının indirecekleri oyunları dikkatle seçmesi gerekecek. İlk yüze girmeyi hak etmeyenleri elemeleri iyi olur.