reklamı kapat

POPÜLER

Yeni PS Vita hem daha hafif hem daha ince

Sony, taşınabilir oyun konsolu PS Vita’nın ikinci versiyonunu duyurdu. PCH-2000 olarak adlandırılan PS Vita’nın yeni versiyonu bir önceki versiyona kıyasla yüzde 15 daha ince (15 mm kalınlığında) ve yüzde 20 daha hafif (219 gram ağırlığında) bir gövdeye sahip. 1 GB dahili depolama alanıyla gelen yeni Vita, LCD ekranıyla da ilk Vita’dan ayrılıyor.
Sony PS Vita
Sony, geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Vita’da OLED ekran kullanmıştı. 6 saate kadar (birinci nesilde 5 saatti) kullanıma imkan veren taşınabilir oyun konsolunun renk seçenekleri arasında beyaz, mavi, sarı, pembe, zeytin yeşili ve siyah bulunuyor. 64 GB’lık hafıza kartını da duyuran şirket, 4 GB’dan 32 GB’a kadarki hafıza kartlarında da indirime gidileceğinin müjdesini verdi. 15-68 dolar aralığında  satışa sunulacak olan kartlardan 64 GB’lık olan modelin satış fiyatı ise 105 dolar.  İkinci nesil PS Vita, 10 Ekim’de Japonya’da 19,929 yenden (yaklaşık 200 dolardan) satışa sunulacak.
Sony PS Vita
PS Vita

VİDEO


PS Vita TV

PS Vita TV
Sony, ikinci nesil PS Vita haricinde Vita oyunlarını televizyonda oynamaya yarayan PS Vita TV isimli cihazı da görücüye çıkardı. 60 x 100 mm ölçülerindeki cihaza Vita kartları yerleştirdikten sonra PlayStation kontrolörü yardımıyla televizyon üzerinden Vita oyunları oynanabiliyor.Cihazın bağlantı noktaları arasında Wi-Fi 802.11 b/g/n, HDMI, USB, Bluetooh 2.1 ve LAN mevcut. Music Unlimited ve Video Unlimited özelliklerinden de yararlanmaya imkan tanıyan cihaz, 10 Kasım’da Japonya’da 9,954 yenden (yaklaşık 100 dolardan) piyasada olacak. Kullanıcılar, PS Vita TV’nin yanında oyun kontrolörü ve hafıza kartını isterse 14,995 yen (150 dolar) ödemesi gerekecek. PS Vita TV’nin Avrupa’da ne zaman satışa sunulacağı şu an için bilinmiyor.
Sony PS Vita TV
VİDEO