reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Netflix’ten bomba etkisi yaratan Avatar: The Last Airbender sürprizi

M. Night Shyamalan felaketinden sonra Avatar: The Last Airbender bir kez daha uyarlanıyor. Bu sefer projenin arkasında Netflix var.

En sevilen seriler arasında yer alan Avatar: The Last Airbender, elbette hemen her popüler yapım gibi animasyondan sonra beyaz perdede de kendine yer buldu. M. Night Shyamalan’ın yönettiği film 2010’da vizyona girdiğinde ise filmden çıkanların ilk sorduğu soru “Ne zaman seri baştan çekilecek?” oldu. Shyamalan’ın tarcihleri ne yazık ki serinin başarılı bir film adaptasyonuna ulaşmasını engellemişti. Dragon Ball felaketi gibi bu film de serinin tarihine kazındı. Beklenen haber ise Netflix cephesinden geldi. Görünen o ki Son Hava Bükücü bir kez daha uyarlanacak. Popüler yapım Netflix serisi olmaya hazırlanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sevinelim mi, gerilelim mi?

Netflix’in bir konsept görselle müjdelediği habere göre yapımda Avatar’ın yaratıcıları Michael DiMartino ve Bryan Konietzko yapımcı olarak yer alacak. Serinin yapımına ise 2019’da başlanacak. Bilmeyenler için konuyu da kısaca hatırlatalım. Avatar evreninde 4 elementten birini kontrol edebilen farklı uluslar bulunuyor. Avatar’lar ise dört elementin dördünü birden kontrol edebiliyor. Elementlere göre ayrılan ve bu şekilde yaşayan insanlar Ateş Ulusu’nun saldırısıyla bir savaşa sürükleniyor. Son Avatar’ın yıllar süren sessizliği ise bozuluyor. Bir buz kütlesinde “derin uykudaki” Avatar Aang uyanıyor. Ancak bir çocuk olan Aang’in hem güçlerini kontrol etmeyi öğrenmesi, hem bu sorumluluğu almaya hazır olması hem de Ateş ulusu’nu bir an önce durdurması gerekiyor.

Yeni adaptasyon konusunda bir fikir sahibi olmak içinse hayli erken. Ancak Shyamalan’ın bıraktığı etkiden sonra serinin animasyon kadar iyi olup olmayacağına emin değiliz. Netflix’in neler başaracağını zaman gösterecek. Netflix’te ise şu an halihazırda Avatar’ın yazarının elinden çıkan bir başka animasyon bulunuyor. Dragon Prince isimli yapımla ilgili diğer haberimizi buradan okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Dragon Prince fragmanı