reklamı kapat

POPÜLER

Avatar: The Last Airbender

Avatar: The Last Airbender ile ilgili yıllar sonra gelen “4. sezon” itirafı

Avatar: The Last Airbender, 7’den 70’e en sevilen animasyon yapımlarından biri. Ne yazık ki 3 sezonda sonlanan macera için 4. sezon itirafı ise yeni geldi.

Animasyonlar arasında en çok sevilen işlerden biri olan Avatar: The Last Airbender, ne yazık ki macerasını 3 sezonla noktaladı. 3. sezon finali ise beklentilerin de altında kalmıştı. Avatar serisinin eski baş yazarı Aaron Ehasz, yıllar sonra Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla ise o dönem olası bir 4. sezon fikri üzerinde yoğunlaştıklarını açıkladı. Hayranları şaşırtan bu açıklama beraberinde elbette neden vazgeçildiği bilgisiyle geldi. Peki bu fikirden neden vazgeçilmiş dersiniz? M. Night Shyamalan‘ın herkesin unutmaya çalıştığı Avatar filmi yüzünden…


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“4. sezonu düşünüyorduk, sonra M. Night geldi…”

Azula’nın hikayesini daha derinleştirmek istediğini belirten Aaron Ehasz, “Açıkçası hep beraber oturup 4. sezonunu yapmayı düşündüğümüz bir an bulunuyordu ki M. Night geldi… Ancak açık olmak gerekirse M. Night bizim 4. sezonu yapmamızı istiyordu. Ancak Mike ve Bryan filme odaklanmak istedi.

M. Night Shyamalan’ın film projesiyle 4. sezon ihtimali rafa kaldırılmış ve filme odaklanmanın daha iyi olacağına karar verilmiş. Ortaya çıkan film düşünülünce, sonucu bilseler yine bu kararı verirler miydi merak ediyoruz. Bir Twitter kullanıcısı ise Avatar: The Last Airbender yaratıcıları Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko’nun Reddit’teki soru cevap etkinliğinin ekran görüntüsünü paylaşarak; animasyonun hep 3 sezon planlandığını işaret edince Ehasz orijinal olarak 3 sezon planlandığı ancak daha sonra 4. sezonu da yapma fikrini tartışmaya başladıklarını kaydediyor. M Night’ın film projesiyle gelmesiyle beraber planların değiştiğini söylüyor.

Animasyonun 4. sezonu asla gelmeyecek ancak DiMartino ve Konietzko halihazırda Netflix için live action bir Avatar: The Last Airbender dizisi üzerine çalışmalarına devam ediyor. Ehasz’ın ise Netflix üzerinde yayınlanan The Dragon Prince isimli bir animasyon dizisi bulunuyor.

İlginizi çekebilir

Dragon Prince tanıtmı