reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Yeni iPhone sızıntısı üçlü kamera sistemine işaret ediyor

Bu yıl piyasaya sunulacak yeni iPhone modeliyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Sosyal medyada ortaya çıkan bir fotoğraf cihazın arkasında yer alacağı söylenen üçlü kamera sistemini onaylıyor.

Weibo üzerinden paylaşılan ve daha sonra Ben Geskin tarafından tweetlenen ana görsel ve haberin altındaki taslak tasarım yeni kamera sistemini gözler önüne seriyor. Kamera sisteminin üçgen şekilde bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Geçtiğimiz hafta benzer bir kasa parçasının görüntüsü Slashleaks’te paylaşıldığını da hatırlatmakta yarar var. The Wall Street Journal, Apple’ın 2019’da piyasada olacak modellerden en az birinin üçlü kamera sistemine sahip olacağını belirtmişti. Bu rapordan kısa bir süre sonra Bloomberg de bu söylentiyi onaylamıştı. The Wall Street Journal ve Bloomberg gibi büyük yayınların bu iddiaları doğrulaması paylaşılan yeni fotoğrafın gerçek olma ihtimalini artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üçlü kamera sistemi ne gibi yenilik sunuyor?

Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz yeni iPhone’larda yer alacak kameraların daha geniş bir görüş alanına ve daha geniş bir zoom aralığına ve daha iyi düşük ışık performansına sahip olması bekleniyor.

A13 işlemcisiyle gelmesini beklediğimiz yeni iPhone’un tasarım açıdan iPhone Xs ile benzer olacağını söyleyebiliriz. Performans açısından yapılacak geliştirmeyle telefonun özellikle AR oyunlarında ve uygulamalarında kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacağını belirtebiliriz. Yeni iPhone’ların satış fiyatı henüz ortaya çıkmasa da bir önceki modelle hemen hemen aynı fiyata sahip olacağını söyleyelim. iPhone Xs’in Türkiye’deki başlangıç fiyatı 9.899 TL, iPhone Xs Max’in başlangıç fiyatı ise 10.799 TL.

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs ile çekilmiş kısa film