reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

2020 iPhone’lar için beklenmedik iddia

Apple’ın önümüzdeki yıl satışa sunacağı yeni iPhone modelleriyle ilgili bilgiler gelmeye başladı.

DigiTimes, Apple’ın 2020 yılında 5,42, 6,06 ve 6,67 inç olmak üzere üç farklı iPhone modelini kullanıcıların beğenisine sunacağı belirtiliyor.  2020 yılında karşımıza çıkacak modellerin ekranlarını ise Samsung veya LG’nin üreteceği konuşuluyor.  Şirketin bu yıl ise ekran konusunda değişiklik yapmayacağı ve 5,8, 6,1 inç ve 6,5 inçlik iPhone modellerini tanıtacağı belirtiliyor . Bilindiği üzere 5,8 inç ve 6,5 inçlik modellerin OLED panele, 6,1 inçlik modelin ise LCD panele destek vermesi bekleniyor.  Apple’ın önümüzdeki yıl 5,42 inçlik modeli piyasaya sürererek daha ufak boyutta iPhone satın almayı düşünenlerin ilgisini çekeceğe benziyor. Şirketin bu polikayı almasının sebeninin maliyeti düşürmek olduğu ifade ediliyor. 2020 yılında piyasaya sunulacak modelin daha güçlü işlemciye sahip olacağını şimdiden söylemek mümkün.

Performans artışının özellikle AR oyunlarında ve uygulamalarında kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacak. Kamera konusunda da gelişmeler göreceğimiz yeni modellerde üçlü kamera sistemini göreceğimiz kesin görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kablosuz şarj teknolojisi bu yılki modellere geliyor

Tekrardan hatırlamak adına 2019 ailesi üç farklı modelden oluşuyor. Bunların 5,8 inç OLED ekranlı XI, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XI Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR 2019 olduğu biliniyor. Sırasıyla 999 dolar, 1.099 dolar ve 750 dolar fiyat etiketleriyle raflardaki yerini alacak telefonlar, sağlam kaynak Ming-Chi Kuo’ya göre kesin olarak Huawei Mate 20 Pro ve Samsung Galaxy S10 ailesinde olduğu gibi “ters kablosuz şarj sistemine” sahip olacak.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon