reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X Plus

Apple’ın iPhone X Plus modeli için Galaxy Note 9 rakibi özellik iddiası

Apple‘ın eylül ayında ortaya çıkması beklenen iPhone X modeli için ortaya oldukça heyecan verici bir iddia atıldı. iPhone X Plus beklenmedik bir destekle gelebilir.

Bildiğiniz gibi Apple’ın önümüzdeki eylülde kullanıcılarla 3 farklı iPhone modeli buluşturması bekleniyor. 5,8 inç, 6,1 inç ve 6,5 inç olmak üzere üç iPhone X modelini tanıtacak olan firmanın 6,1 inçlik LCD panelli modeli daha uygun bir fiyatla satışa sunacağı belirtiliyordu. TrendForce araştırma şirketine göre, firmanın tek sürprizi uygun fiyatlı model olmayabilir. Şirketin hazırladığı makaleye göre yeni iPhone’ların OLED ekranlı modelleri, yani 5,8 inç ve 6,5 inç ekran boyutuyla gelenler Apple Pencil desteği sunacak. Hatırlarsanız firmanın son iPad modeli de Pro ailesine dahil olmamasına karşın Pencil desteği almıştı. Samsung’un Galaxy Note 9’una karşı böyle bir hamle yapması beklenen firmanın kalem desteğinin sınırları ise bilinmiyor. iPad’e kıyasla çok daha küçük ekranlara sahip olan iPhone modellerindeki kalem kullanımını destekleyecek çeşitli özelliklerin gelip gelmeyeceği de meçhul.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiyat tahmininde de bulundu

6,1 inç LCD ekranlı iPhone modelinin yurt dışında 699 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını tahmin eden TrendForce, 5,8 inçlik model için 899-949 dolar arası bir fiyatlandırma bekliyor. 6,5 inçlik iPhone X Plus modelinin ise selefi gibi 999 dolardan başlayan fiyatlarla alıcı bulacağını iddia ediyor. TrendForce’un hazırladığı makalenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.