reklamı kapat

POPÜLER

Apple iphone

Apple’ın üç yeni iPhone modeli hakkında dikkat çeken son bilgiler

Teknoloji devi Apple‘ın önümüzdeki ay tanıtacağı yeni iPhone modelleri hakkında önemli bilgiler yayımlandı. İşte ailenin ortaya çıkan tüm detayları;

Apple‘ın yeni iPhone ailesi 5,8 inç, 6,1 inç ve 6,5 inç olmak üzere üç farklı modelden oluşuyor. Burada ilk olarak 5,8 inç model gündeme geliyor. Bloomberg’in haberine göre telefon iPhone X’un üzerine bir “S” versiyon gibi geliyor. Yani aynı tasarıma ve OLED ekrana sahip olacak telefon (iPhone Xs denilebilir), sadece Apple A12 işlemcinin etkisiyle yüzde 20-30 seviyesinde daha hızlı olacak deniyor. Kamera tarafından çok ciddi geliştirmeler alacağı belirtilen model, büyük ihtimalle daha hızlı bir Face ID yüz tanıma sistemiyle geliyor. Ailenin bir diğer üyesi ise 6,5 inç OLED ekrana sahip Plus model. Resmi olarak “Plus” takısı olmayan başka bir isimle gelebileceği söylenen telefon, iPhone X ile aynı tasarımı kullanıyor. iPhone 8 Plus kadar büyük olacağı belirtilen telefon, yine A12 işlemci üzerine kuruluyor ve kesin olarak daha büyük pil ve RAM ile geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir diğer merak edilen yeni model ise 6,1 inç LCD ekranlı iPhone. iPhone X deneyimini daha ucuza getirecek telefon, paslanmaz çelik yerine alüminyum bir gövde kullanıyor. İlk nesil Face ID ile yüz tanıyabilecek telefon, birçok farklı renk seçeneğiyle tanıtılacak ve diğerlerinden daha geç satışa çıkacak. Bazı yeni modellerine bazı bölgelerde çift SIM kart desteği verecek firmanın, iPhone tarafında Pencil desteğini 2018’de vermeyeceği de söyleniyor. Söylendiği kadarıyla şu an bu yapıda güzel bir kullanıcı deneyimi sunulamıyor. Bu arada firmanın yeni akıllı saati Watch Series 4 de yolda bulunuyor. Saatin büyüyen ekranı haricinde aynı göründüğü söyleniyor. Eski kayışların yeni modelle de kullanılabileceği güzel detaylar arasında yer alıyor. Ayrıca aynı etkinlikte Face ID’li iki yeni iPad Pro da tanıtılacak gibi görünüyor. Yeni bir iPad Mini ise beklenmiyor.

Apple iphone

Apple’ın 2018 iPhone ailesi kaça satılacak?

Burada beklentiler değişmiyor. Buna göre ikinci jenerasyon iPhone X 800-900 dolar, iPhone X Plus 900-1000 dolar, LCD ekranlı 6,1 inç iPhone ise 600-700 dolar seviyesinde raflardaki yerini alıyor. Resmi satışın eylül ayında başlaması bekleniyor.

İlgili Video

Firmanın en yeni tablet modeli