reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın 2018 iPhone ailesi hakkında önemli son dakika bilgileri

Apple, 2018 iPhone modellerini 12 Eylül tarihinde resmi olarak tanıtmaya hazırlanıyor. Bugün ise modeller hakkında çok önemli detaylar var.

Apple‘dan artık kesin olarak biliyorsunuz üç yeni iPhone geliyor. Bunlar 5,8 inç OLED ekranlı iPhone, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone modelleri. Bugün ortaya çıkan Çin merkezli bir tanıtım sunumuyla ise telefonların isimleri kesinleşmiş durumda. Buna göre yeni iPhone ailesi direkt olarak iPhone XS, iPhone XS Plus ve iPhone XC (LCD ekranlı model) olarak geliyor. Bu isim yapısı Apple için gayet mantıklı görünürken, burada özellikle XC takısı dikkat çekiyor. Firmanın “C” takısını ilk olarak 2013 yılında tanıtılan iPhone 5C’de kullandığı biliniyor. XC modelinin aynı 5C gibi oldukça canlı renk seçenekleriyle geleceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple 2018 iphone

Apple’ın 2018 iPhone ailesi merakla bekleniyor

Ortaya çıktığı kadarıyla XS ve XS Plus, tasarımsal olarak mevcut X ile aynı görünüyor. Burada sadece yeni renk seçenekleri getirecek Apple, köklü bir tasarım değişikliği yapmıyor. Daha önce iPhone 9 olarak bilinen iPhone Xc ise iPhone 8 ile iPhone X tasarımını harmanlıyor. Çelik yerine alüminyum gövdesi bulunan telefon, Face ID için gereken TrueDepth kamera sisteminin yer aldığı geniş bir çentikle geliyor. Kablosuz şarj desteği bulunacak model, XS ailesi gibi 7 nm A12 işlemciye de sahip olmayacak gibi görünüyor. Bu arada firmanın Çin’e özel çift SIM kart destekli modeller de hazırladığı biliniyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni dönemin önemli modellerinden