reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir akıllı telefon

Karşınızda geleceği gözler önüne seren prototip katlanabilir akıllı telefon [Video]

Akıllı telefon sektörü, 2019 için katlanabilir akıllı telefon modellerine hazırlanıyor. Gösterilen bir prototip ise bizi neyin beklediğini açıkça gözler önüne seriyor.

Xiaomi, Oppo, Huawei, Samsung ve ZTE gibi firmalar kendi katlanabilir akıllı telefon modellerini hazırlıyor. Burada öncü isimler Huawei ve Samsung gibi görünürken, sürecin bir de parça tedariği tarafı bulunuyor. Yeni modellerin özellikle katlanabilir esnek ekranları büyük önem arz ediyor. Bu alanda Samsung Display ve LG Display firmalarına ek olarak Çin merkezli BOE de çalışma gösteriyor. İşte bu firmanın 5,99 inç FHD+ ekranı için hazırladığı bir katlanabilir akıllı telefon prototipi, geleceği karşımıza getiriyor. İçe doğru katlanan bir ekrana sahip olan cihaz, katlandığı zaman gerçekten çok ufak bir hal alıyor. Bu prototip katlandığı zaman yukarıdaki Galaxy F konseptinde olduğu gibi boşluk da kalmıyor. Büyük ekranları inanılmaz taşınabilir hale getirecek yeni dönem, gerçekten merakla bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon pazarı büyük ihtimalle Samsung Galaxy F ile başlayacak

Konsept görsellerini yukarıda gördüğünüz telefon, kasım ayında resmi olarak lanse ediliyor. Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, “cüzdan” gibi katlanabilecek gibi görünüyor. Prototip sürüm gibi içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, Galaxy S serisinin yanında üçüncü bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor. Daha önce ortaya çıkan bilgilerin aksine Galaxy Note serisinin 2019’da da karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Galaxy F’in tam 1.800 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağı  da belirtiliyor. Burada limitli sayıda bir üretimden de bahsediliyor.