reklamı kapat

POPÜLER

Samsung katlanabilir akıllı telefon
Samsung katlanabilir akıllı telefon

Samsung katlanabilir akıllı telefon modeli hakkında yeni gelişme

Katlanabilir akıllı telefon pazarını başlatacak firma Samsung, modelinde kullanacağı özel ekrana koyacağı ismi belirlemiş gibi görünüyor. İşte ortaya çıkan ilginç isim.

Samsung katlanabilir akıllı telefon için şimdiye kadar hep Galaxy X ve Galaxy F isimleri konuşuldu. Galaxy X ismini 2019’da gelecek oyun telefonuna ayırdığı söylenen firma, karşımıza Galaxy F ile çıkacak gibi görünüyor. Kısa süre önce bir marka başvurusu yapan firma, modelde kullanılacak katlanabilir esnek ekrana ise Samsung Infinity-V ismini verecek gibi görünüyor. Mevcut telefonlarında kullandığı ekrana “Infinity Display” adını veren firma, yeni dönemde yoluna Infinity-V ile devam edecek gibi görünüyor. Resmi olarak SDC 2018 kapsamında görücüye çıkartılması (Prototip olarak) beklenen model, oldukça merak ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda duyduğumuz kadarıyla firmanın elinde iki farklı tasarıma sahip prototip bulunuyor. Bir modelin yatay, diğerinin ise dikey olarak katlandığı söyleniyor. Tasarımcıların daha kullanışlı olduğu için dikey modeli ön çıkardığı ancak son kararın henüz verilmediği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Daha önceki bilgilere göre bu dikey versiyon bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran taşıyor ve “cüzdan” şeklinde katlanabiliyor. Dışında hızlı bildirim kontrolü için 4 inç boyutunda ikinci bir ekranın yer alacağı belirtilen telefon, ekrana entegre parmak izi teknolojisine ise sahip olmayacak deniyor. Samsung ilk katlanabilir modeli için işleri olduğundan daha zor hale getirmek istemiyor.

Samsung katlanabilir akıllı telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung katlanabilir akıllı telefon çok pahalı olacak

Modelin 2019 yılında tam 1.800 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağı söyleniyor. Sadece çok zenginlere hitap edecek gibi duran model, sektörün geleceği için büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir

Katlanabilir modeller öncesinde kızaklı yapıyı hayatımıza sokacak Xiaomi Mi Mix 3